Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Главная » Статьи » Новини та події

«Жива пам'ять сердець»

«Жива пам'ять сердець»

Більше 30 років минуло з дня закінчення афганської війни. Ще на один рік віддалилися від нас події в Афганістані. Битви закінчуються, а історія вічна. Пішла в історію і афганська війна. Але в пам'яті людській їй ще жити довго, тому що вона написана кров'ю солдатів і сльозами матерів. Ця війна буде жити в душах тих, хто в ній брав участь.

Педагогічний колектив та учні Центру кожного року беруть участь в заходах, присвячених вшануванню учасників бойових дій на території інших держав.

З дотриманням усіх карантинних норм педагогічним колективом була проведена низка заходів до річниці виведення військ з Афганістану.

Впродовж всього тижня викладачем предмету «Захист Вітчизни», Смирновим О.М. були проведені Уроки мужності, на яких були показані кадри з документальних фільмів, наведена страшна статистика афганської війни, звучали вірші про війну, «афганські» пісні.

11 лютого 2021 року учні групи ССП-20 взяли участь в урочистому відкритті виставки-пам’яті “Опалені Афганістаном”, яка кожного року відбувається в Музеї історії. Унікальні фотодокументальні матеріали виставки розповідають про краматорських хлопців, які пройшли шляхами Афганської війни. Вони продемонстрували вірність присязі, мужність, героїзм та самопожертву заради бойових побратимів; заклали ті бойові традиції, які були потрібні, коли треба було боронити Батьківщину.

Своїми спогадами поділилися з присутніми учнями Краматорського центру професійно-технічної освіти, ветерани Афганської війни: Віктор Калінін, Володимир Дорохов, Костянтин Вовченко. Воїни-інтернаціоналісти розповідями про страшні реалії війни перенесли присутніх в атмосферу вірності військовому обов’язку та доблесті воїнів, що дали присягу Батьківщині. Поетичні рядки, афганські пісні, що прозвучали на зустрічі, не залишили байдужим жодного учня, ще раз нагадавши, якою жорстокою була війна.

Після виступів відбулося живе спілкування, коли учні мали змогу отримати відповіді на свої запитання.

А 12 лютого 2021 року в актовому залі навчального Центру відбулася тепла, зворушлива зустріч з Олександром Мелентєєвим, Олександром Руненко. З гордістю і водночас зі смутком в очах прийшли до, учнів, воїни-афганці, земляки, які далеко від рідної землі виконували свій інтернаціональний обов’язок.

Учнів не залишили байдужими  спогади про службу в Афганістані, про перший бій, про біль утрат бойових товаришів, з якими вони ділили армійське нехитре життя.

На зустріч з учням Олександр Мелентєєв приніс із собою гітару І наповнили актовий зал звуки бойових афганських пісень. Учні, затамувавши подих, уважно слухали і просили заспівати ще.

Зустріч закінчилася словами : «Щиро дякуємо Вам за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане та звершене. Ви завжди будете яскравим взірцем для українських патріотів. Бажаємо Вам та вашим рідним міцного здоров’я, мирного неба, ніколи більше не зазнати жахів війни, достатку, злагоди на довгі літа!»

Чимало літ минуло вiдтодi, як вивели з Афганістану війська, але рани цієї війни кровоточать i досі. Ми маємо знати про страшні події безглуздої афганської війни i пам’ятати, що і серед нас живуть люди, які в 20-30 років стали свідками й учасниками воєнних подій. І ми маємо пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом.

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (16.02.2021)
Просмотров: 79 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика