Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Главная » Статьи » Новини та події

ЗГАДУЄМО, ПАМ’ЯТАЄМО, НЕ ЗАБУВАЄМО!

ЗГАДУЄМО, ПАМ’ЯТАЄМО, НЕ ЗАБУВАЄМО!

 

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

В. Симоненко

Щороку 8 та 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення й День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

День пам’яті жертв фашизму – це вираження глибокої скорботи та поваги до пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше – мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та від голоду.

Вкрай високу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 років. Не зникає в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над фашистами.

Не можна забувати про важку і прекрасну Перемогу, про моральний борг перед грядущими поколіннями, адже скільки зруйнованих доль, безвісті зниклих, закатованих і вбитих може вмістити наша свобода? Мабуть точно не скаже і не дізнається ніхто.

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, увічнення пам’яті про загиблих та вшанування подвигу живих воїнів в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» учнями та педагогічними працівниками було проведено низку заходів.

Так, в кожній навчальній групі були проведені онлайн-уроки  пам’яті «Мужність і відвага крізь покоління», на яких висвітлили  події Другої світової війни та бойовий шлях, що пройшов український народ за роки війни.

У гуртожитку ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» проведена година спілкування «Згадуємо, пам’ятаємо, не забуваємо». Здобувачами освіти були запалені свічки, на знак пам’яті усім загиблим. Ці вогники зігріють душі загиблих…

На початку квітня викладачем історії Іриною Отосою був оголошений творчий конкурс «Герої моєї родини», в рамках якого учні ділилися спогадами своїх рідних про події тих часів.

Учні групи ПК-19 вшанували пам’ять загиблих біля Вічного вогню, а члени гуртка  «Історичне краєзнавство» взяли участь в онлайн марафоні «Очі солдатів молодих із фотографій дивляться старих».

Також з метою вшанування пам’яті всіх потерпілих від подій тих страшних та кривавих років, викладач історії Ірина Отоса взяла участь в онлайн-вебінарі «Відлетіли літа, помінялись епохи, але пам’ять нетлінна про героїв війни».

Такі заходи надають можливість учням та педагогам закладу стати ближчими до подій першої половини ХХ століття, усвідомити безмежність подвигу борців проти нацизму часів Другої світової війни та зрозуміти, що поняття «МИР» – дуже крихке, і цей Мир треба цінувати та берегти!

Пам’ятаємо тих, хто загинув у роки Другої світової війни, хто звеличив нашу землю, героїв Небесної Сотні, воїнів та інших загиблих на Сході України у боротьбі за правду, справедливість, свободу, цілісність та єдність нашої держави.

Україна не хоче руйнувати, а хоче Створювати і Будувати!

Ні – війні! Нехай буде Мир!

 

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (07.05.2021)
Просмотров: 52 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика