Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Новини та події

З любов’ю до рідної мови

З любов’ю до рідної мови

21 лютого у Міжнародний день рідної мови в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» вже стало доброю традицією проводити заходи з нагоди вшанування рідного слова, співучої материнської мови. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся дружня родина Центру. Відкриття святкових заходів розпочалося з традиційної тематичної лінійки «Є у світі багато мов, але наша найніжніша у світі», бо рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Учасники розповідали, що  рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями,  декламували вірші про мову, переглянули відеоролики про історію виникнення свята, необхідність вивчення рідної мови та інших мов, бо «скільки мов ти знаєш – стільки разів ти людина».

Під керівництвом викладача історії Отоси І.О. учні взяли активну участь у квесті «День рідної мови у нашій соціальній мережі – Центрі».

На уроках української мови в рамках вивчення теми «Практична риторика» учні 1 курсу взяли участь у конкурсі скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити».

Ще одним цікавим заходом стала інформаційно-просвітницька акція «Знищимо суржик – збережемо рідну мову». Учні під керівництвом викладачів Жамбровської А.В. та Роман Л.В. прокладали «Синонімічні містки через сленгові річки», долали «Прірву суржику», обминали «Семантичні пастки». Долаючи випробування, переможці наблизилися до вершини Мовного Ідеалу.

Під час виховних годин «Від рідного слова ти сил набирайся, ніколи й ніде ти його не цурайся!», проведених майстрами виробничого навчання та  класними керівниками, учні ознайомилися з чудовими народними та сучасними українськими піснями, в яких - героїчне минуле та відважне сьогодення України, її історія, побут, думи, мрії, а також прагнення до свободи та вільного подиху у грудях.

У сучасному форматі флеш-мобу відбувся конкурс читців-декламаторів «З любов’ю до рідної мови», який проводився під керівництвом викладача української та іноземної мови Жамбровської А.В. серед учнів та викладачів Центру. Організатори акції залучили усіх бажаючих до світу поезій про рідну мову.

Протягом тижня у бібліотеці Центру працювали книжкові виставки «До мови серцем доторкнись» та «Лексикографія - наука про словники».

Під керівництвом викладача української мови Приступи Я.О. учні підготували концертні номери та взяли участь в обласному фестивалі до Дня рідної мови «У колі братніх мов». 

Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.

Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни. Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – вона наш генетичний код.

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (22.02.2019)
Просмотров: 201 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика