Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Новини та події

Впровадження у навчальний процес електронних освітніх ресурсів

Впровадження у навчальний процес електронних освітніх ресурсів

Коли у двох людей по одному яблуку і вони ними обмінюються, то в них і залишається по одному яблуку, а коли люди обмінюються ідеями, то у кожного буде по дві ідеї.

Бернард Шоу

 

30 жовтня на базі ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» під патронатом методиста НМЦ ПТО в Донецькій області Васюхно Т.І. відбулося засідання Школи передового педагогічного досвіду викладачів української мови та літератури ПТНЗ Краматорсько-Слов'янського регіону, яку з 2016 року очолює викладач Центру Роман Л.В. Школа вивчення педагогічного досвіду – це базовий майданчик, метою якого є ознайомлення з сучасними інноваційними технологіями навчання і виховання; впровадження в навчально-виховний процес ефективних методик та методичних прийомів; вивчення та впровадження в практику передового педагогічного досвіду, сучасних виробничих та педагогічних технологій навчання та виховання.

Планування роботи школи педагогічної майстерності здійснюється на основі діагностування актуальних питань педагогіки і методики організації навчально-виховного та навчально-виробничого процесів.

Цьогоріч питанням для обговорення стало впровадження у навчальний процес електронних освітніх ресурсів, зокрема нових підручників, електронних версій підручників та додатків.

В період стрімкого розвитку технологій загострюється питання надання рівного доступу до якісної освіти. Нові навчальні програми для 10-11 класів відповідають положенням Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, ключовим положенням концепції «Нова українська школа», розроблені з урахуванням завдань сучасної мовної освіти, модернізаційних процесів в освітньому просторі України, особливостей шкільних предметів «Українська мова» та «Українська література» потребують впровадження у навчальний процес сучасних освітніх ресурсів.

Керівник Школи викладач української мови та літератури Центру Роман Л.В. проаналізувала підручники для 10-11 класів, визначила основні проблеми використання паперового підручника (висока вартість виробництва, складність оперативного оновлення змісту, pdf-формат підручника не дає можливості використовувати інтерактивні моделі, тести, завдання, відео-фрагменти та ін.) та сучасні можливості електронних версій підручників та додатків.

Учасники засідання дійшли згоди, що сучасний підручник має не лише повідомляти нові знання, а й розвивати мислення здобувачів освіти; повинен бути емоційно різнобарвним і нести позитивну енергетику; має спонукати здобувачів освіти розвивати вміння, навички та стимулювати до самовдосконалення; повинен бути доступний і цікавий, відповідати віковим особливостям.

Тож сучасний урок української мови та літератури не можна уявити без комп'ютерних технологій. Вони сприяють формуванню в здобувачів освіти ключових і предметних компетентностей. Зокрема, інтегровані у підручники матеріали мережі Інтернет з експрес-уроками є корисними для розвитку мовної компетентності здобувачів освіти. Цікаві та важливі матеріали із мовних тонкощів, подолання суржикових елементів, дозволяють збагачувати активний словниковий запас. Підручники, які існують в режимі онлайн, містять різні мультимедійні матеріали: відео, графіку, відеокурси тощо.

Інформаційні технології не тільки полегшують доступ до інформації, а й відкривають можливості варіативності навчальної діяльності, її індивідуалізації та диференціації, дозволяють по-новому організувати взаємодію всіх суб'єктів навчання, побудувати освітню систему, в якій здобувач освіти був би активним і рівноправним учасником освітньої діяльності.

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (31.10.2019)
Просмотров: 140 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика