Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1103

Главная » Статьи » Новини та події

Вивчаємо професії зсередини

Вивчаємо професії зсередини

 

Без прикладу нічому не навчишся.

Я.А. Коменський

 

      Екскурсія, як і гарна книга – повинна пробуджувати уяву! І саме з метою пробудження тієї самої уяви, а також закріплення зацікавленості до обраного професійного шляху, впродовж вересня-жовтня 2017 року для учнів І та ІІ курсів машинобудівного профілю ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» були організовані масштабні екскурсії до цехів ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод».

      Завдяки багаторічній плідній та тісній співпраці навчального Центру з базовим підприємством-замовником кадрів, учні мали змогу познайомитися з роботою машинобудівників «зсередини», побачити усі процеси на власні очі, що дало їм можливість вкотре впевнитися у правильності зробленого професійного вибору.

  Як і будь-яке підприємство, ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» - це, в першу чергу, безпека. Саме тому, перш ніж учні мали змогу потрапити до виробничих цехів, кожен майбутній машинобудівник був ознайомлений з правилами техніки безпеки та охорони праці, яких слід неухильно дотримуватися на підприємстві задля власної безпеки. Завдяки інженеру з охорони праці Ворочек Б.Н. учні ознайомилися зі специфікою роботи цехів та дізналися про те, що на даному етапі економічного та промислового розвитку представляє собою завод, дізналися про його потенціал, можливості та продукцію, затребувану на світовому промисловому ринку.

   Після невеликого теоретичного екскурсу почалося найцікавіше – майбутні верстатники, електрогазозварники та слюсарі ввійшли на вкрай дивовижну та здавалося безмежну територію – виробничу. Впродовж більш ніж двогодинних екскурсій учні мали змогу відвідати такі виробничі ділянки, як ЦМК (цех металевих конструкцій), цех металевих конструкцій № 16, механічний цех № 1, редукторний цех, ЦСІ (цех спеціального інструменту), ЦЗЛ (центральна заводська лабораторія) та інші, де на власні очі впевнилися в потужності флагману машинобудування Донбасу. Під чітким супроводом  інженеру з підготовки кадрів Третяк Юлії, учні побачили новітнє обладнання, унікальну продукцію заводу, познайомились з технічними можливостями виробництва та основними виробничими спеціальностями. В ході знайомства з особливостями роботи кожного цеху учні ставили важливі для них питання та проявляли неабиякий інтерес до виробничого процесу. Приємно було дивитися як очі майбутніх машинобудівників запалювалися вогниками передчуття наближення виробничої практики на підприємстві.

     Однак знайомство з таким величним машинобудівним підприємством не могло закінчитися тільки на ознайомленні з цехами та виробничими ділянками. Новокраматорський машинобудівний завод має довгу та насичену історію становлення та розвитку, і кожен робітник підприємства ставиться до цієї історії з пошаною. Завдяки багатолітнім намаганням робітників ПрАТ «НКМЗ» на його території діє унікальний історичний музей, відвідавши який кожен з гостей не зможе залишитися до нього байдужим. Не пройшли повз і наші учні.

     Завдяки  директору музею Дзержинській Любові Олександрівні, яка з великою любов’ю, натхненням та гордістю розповідала про найбільше машинобудівне підприємство нашого міста та області, відвідування музею стало вкрай захоплюючою подією. Майбутні машинобудівники ознайомилися з макетами техніки, яку випускав раніше та випускає нині завод. А в залі, присвяченій становленню та розквіту Новокраматорського машинобудівного заводу, слухачі занурилися у атмосферу тієї епохи. Чорно-білі фотокартки, предмети побуту, дбайливо зібрані співробітниками музею, викликали величезну зацікавленість. Найбільшого здивування та захвату в усіх присутніх викликала діорама будівництва заводу, де на задньому фоні зображена картина, а спереду - об’ємні фігури.

   Прямуючи до виходу після таких насичених та емоційних екскурсій, співробітникам навчального закладу було вкрай приємно спостерігати за тим, як учні ще довго продовжували ділитися між собою враженнями від побаченого.

      Безумовно, навчання у виробничих майстернях навчального закладу дає досить значне уявлення щодо подальшої виробничої діяльності, однак тільки після того, як з’являється змога побачити реальні масштаби виробництва, очі майбутніх машинобудівників запалюються вогнем прагнення до засвоєння та вдосконалення професійних знань, умінь та навичок.

         Від імені учнівського та інженерно-педагогічного колективу ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти», адміністрація навчального закладу висловлює щиру подяку керівництву заводу, співробітникам відділу розвитку персоналу та управління знаннями, та усім робітникам ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», задіяним у проведенні екскурсії для наших учнів, а також дякує за незабутні враження, які ще довго житимуть в їх уяві. Бажаємо найбільш успішному машинобудівному підприємству Донецької області та України подальшого розквіту та укладення нових вигідних договорів. Сподіваємось, що наша співпраця з кожним роком ставатиме дедалі плідною!

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (26.10.2017)
Просмотров: 571 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика