Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1103

Главная » Статьи » Новини та події

Від кирилиці до Кобзаря

Від кирилиці до Кобзаря

     9 листопада, у день Преподобного Нестора-Літописця ми відзначаємо День української писемності та мови. І це закономірно. Адже українська земля народила сина, який усвідомлював значення всього, що відбувалося на ній, прагнув зберегти національну пам'ять з вірою в те, що її не розгублять, а примножать нащадки. Саме він стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників, розповідав про події, що відбувалися на його очах. 6 листопада 1997 року, до тисячоліття писемності, Президент України Л. Д. Кучма підписав указ про відзначення цього свята.

    З цього часу щороку в  Краматорському центрі професійно-технічної освіти проходять масові заходи по відзначенню цієї події.  

      Особливо цікавим і змістовним став тиждень української писемності та мови цього року. Він відкрився 8 листопада урочистою лінійкою «Від кирилиці до Кобзаря», на якій учні дізналися про братів Кирила та Мефодія, про витоки нашої мови, її місце серед слов’янських мов, почули щирі слова любові й вдячності до неї, побачили, якими були перші літери кириличної азбуки. Зацікавила учнів розповідь і про те, що на території України-Руси книги друкували церковнослов’янською мовою, а народ говорив живою співучою розмовною. І першим, хто заклав фундамент сучасної літературної мови, почав писати твори живою народною мовою був І. Котляревський. А Т.Шевченко звів величну будівлю української мови своєю дивовижною книгою на ім’я  «Кобзар».

    8 листопада у бібліотеці відкрилася виставка «Слово про слово», мета якої була ознайомити учнів з виникненням писемності; показати красу і багатство мови, довести, що рідна мова – це духовна святиня.

    Викладач української мови Роман Л.В. та учні гуртка «Художнє слово» закликали всіх небайдужих до рідного слова долучитися до акції «Калинова гілка»  і спілкуватися українською мовою навіть у вільний час.

    Протягом тижня в Центрі пройшли виховні години «Ти наше диво калинове,  прекрасна   українська мова» та учні виявили свої творчі здібності, підготувавши святкові плакати та газети.

     9 листопада стартував І етап ХVІІ Міжнародного конкурсу української мови ім. Петра Яцика, в якому взяли участь найсильніші учні Центру. Серед учасників відбулась запекла інтелектуальна боротьба, кожен намагався якнайкраще розкрити свої здібності. За рішенням журі, в цьому році переможцем конкурсу стала Пугачова Анастасія (група ОПО-16), друге місце посіли 2 учні, які набрали однакову кількість балів – Соболева Наталія(група ОПО-16) та Коваленко Іван(група ССП-16). Третє місце виборов учень групи ССП-16 Орлов Данило.

     Цього ж дня майже 60 учнів та педагогів Центру долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

    За активну участь у заходах тижня української писемності та мови та високі досігнення в Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. Петра Яцика учні були нагороджені грамотами високими балами з предмету.

  Завершився тиждень 11 листопада засіданням школи передового досвіду викладачів української мови та літератури Краматорсько-Слов'янського регіону, на якому викладач Центру Роман Л.В. поділилась досвідом використання інформаційно-комунікаційних технологій на своїх уроках.

 

Категория: Новини та події | Добавил: kcpto47 (11.11.2016)
Просмотров: 704 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика