Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Новини та події

Тиждень за професією «Зварник»

Тиждень за професією «Зварник»

 

     З 12 по 19 грудня 2017 року у ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» проходив предметний тиждень професії «Електрогазозварник».

В рамках проведення тижня були проведені наступні заходи:

- тематична лінійка з приводу відкриття предметного тижня;

- відкритий урок теоретичного навчання в групі ССП-17, проведений викладачем Онищенко С.Я. з предмету «Устаткування і технологія зварювального виробництва» за темою «Вплив режимів зварювання на форму зварного шва»;

- відкритий урок виробничого навчання в групі ЭГС-17 майстром в/н Шпаком С.І. за темою: «Механізоване зварювання в середовищі захисних газів таврових з'єднань в нижньому положенні шва»;

- конкурс професійної майстерності серед майстрів в/н;

- конкурс професійної майстерності серед учнів;

- конкурс стінних газет і плакатів;

- конкурс на кращу презентацію «Моя професія – «Зварник»»;

- конкурс на кращий реферат на тему «Я пишаюсь своєю професією».

    Лінійка супроводжувалася піснями про зварювання і зварників, демонструвалася презентація «Подорож в світ зварювального виробництва».

  Відкритий урок теоретичного навчання проходив в спеціалізованому кабінеті зварювального виробництва.

    «Заслужений вчитель України», Онищенко Сергій Якович в ході проведення уроку продемонстрував присутнім педагогам можливості використання електронних підручників, розроблених викладачем, інтерактивної дошки, комп'ютерів при викладанні навчального матеріалу і перевірці знань учнів методом тестування, контроль рівня знань учнів методом експрес-аналізу з використанням карток завдань. 

    Відкритий урок виробничого навчання провів майстер виробничого навчання Шпак Сергій Іванович.

    Урок пройшов на високому педагогічному рівні, з використанням сучасного високотехнологічного обладнання для механізованого зварювання в захисних газах. Учні з захопленням слухали пояснення майстра з улаштування та експлуатації зварювальних напівавтоматів, ставлячи питання і приймаючи технічні рішення при закріпленні матеріалу теми.

    14 грудня 2016 в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» в рамках проведення предметного тижня за професією «Електрогазозварник» пройшов конкурс професійної майстерності серед майстрів виробничого навчання кафедри зварників.

    До складу журі конкурсу входила комісія в складі адміністрації Центру, методиста кабінету професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області Ревякіної Світлани Миколаївни, голови методичної комісії «Електрогазозварювальників» Центру «Міжнародного фахівця зі зварювання» Онищенко С.Я., який розробив Положення конкурсу.

     У нелегкій боротьбі за першість учасникам конкурсу необхідно було пройти два етапи.

   На першому етапі, учасники проходили тестування на знання теоретичних основ спецтехнології, матеріалознавства, охорони праці, методики викладання виробничого навчання, а також основ педагогіки.

   За підсумками цього етапу кожний учасник мав можливість, відповівши на 60 питань, заробити максимум 60 балів.

    Другим етапом конкурсу стала перевірка практичних умінь і навичок учасників. За обмежений проміжок часу кожен з конкурсантів мав виконати зварювання двох зразків ручного дугового зварювання стикового з'єднання труб, а також механізованого зварювання кутового з'єднання труби з пластиною у нижньому положенні шву.

    Оцінюючи виконані роботи, високопрофесійні члени журі, звертали увагу на цілий ряд критеріїв, серед яких були якість зварювального шва, порушення герметичності шва, організація робочого місця, дотримання вимог охорони праці та інші.

    За підсумками конкурсу професійної майстерності кращим з кращих став майстер виробничого навчання групи ССП-16 Шпак Сергій Іванович. Своїм прикладом він показав, що справжній фахівець повинен на високому рівні володіти як теоретичними знаннями, так і практичними навичками.

    З невеликим розривом почесне друге місце зайняв торішній переможець конкурсу - майстер виробничого навчання групи ССП-15 Малий Володимир Вікторович.

    На третьому призовому місці виявився майстер виробничого навчання групи ССП-17 Шаптала Віталій Миколайович.

    Методист кабінету професійної підготовки НМЦ ПТО у Донецькій області Ревякіна С.М., відзначила високий рівень професіоналізму наших майстрів і висловила свої приємні враження від усього заходу в цілому.

    Беручи участь в таких конкурсах майстри власним прикладом спонукають наших учнів розвиватися в професії, ставити перед собою цілі і впевнено йти вперед, ставати фахівцями своєї справи.

   13 грудня 2017 року рамках проведення предметного тижня за професією «Електрогазозварник» пройшов теоретичний тур конкурсу професійної майстерності серед учнів груп зварювального виробництва, а 15 грудня 2017 року практичний тур конкурсу. У конкурсі взяли участь 10 учасників.

     На рівні з учнями 2 і 3 курсів, в конкурсі брав участь учень 1-го курсу групи ССП-17 Бойко Андрій і учні групи ЕГС-17 Кучеренко Максим, Малецький Олександр, Алексєєв Станіслав і Дарноступ Євген.

     У практичному турі учні варили чотири зразки: стикове і таврове з'єднання пластин в нижньому і вертикальному положенні шва, ручного дугового зварювання покритим електродом.

    Журі конкурсу відзначило, що новачки зварювального виробництва не поступалися в своїх уміннях учням старших курсів.

     Оцінюючи виконані роботи учнів, журі враховувало ті ж критерії, що і при перевірці робот майстрів виробничого навчання.

   За підсумками конкурсу, професійної майстерності серед учнів, перше місце зайняв учень групи ССП-15 Железняк Богдан, набравши в сумі теоретичного і практичного туру - 118 балів з можливих 180 балів, друге місце, набравши 106 балів, зайняв учень групи ССП-15 Лихобаба  Володимир, третє місце, з сумою 102 бали, зайняв учень групи ЕГС-17 Дарноступ Євген.

   У конкурсі стінних газет і презентацій, враховувалися не тільки змістовність газет, плакатів і презентацій, а й їх художнє оформлення.

  За підсумками конкурсу стінних газет і плакатів місця розташувалися наступним чином:

І місце - посіла редколегія групи ССП-15;

ІІ місце - посіла редколегія групи ЕГС-17;

ІІІ місце - посіла редколегія групи ССП-17.

   У конкурсі презентацій професії «Електрогазозварник» місця розподілилися наступним чином:

    І місце - посіли учні групи ССП-16 Коваленко Іван і Орлов Данило з презентацією «Пишаюся своєю професією»;

    ІІ місце - посіли учні групи ССП-15 Білицький Владислав і Железняк Богдан з презентацією «Моя професія-моє майбутнє «Зварювальник».

  На підсумковій лінійці переможці конкурсів нагороджувалися грамотами та солодкими призами.

  Проведення предметних тижнів з запланованими заходами привертають увагу учнів до обраної професії, спонукають до вивчення теоретичного матеріалу, стати кращими в професії, поставивши перед собою мету - впевнено йти вперед, ставати фахівцями своєї справи.

 

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (20.12.2017)
Просмотров: 818 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика