Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Главная » Статьи » Новини та події

Тиждень енергозбереження

Тиждень енергозбереження

У всьому світі питання енергозбереження стає дедалі актуальнішим. Це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також, що надзвичайно важливо, збереження довкілля для наших нащадків. З огляду на важливість проблеми заощадження енергії в глобальному масштабі, практично у всіх країнах проводяться різні заходи, покликані зменшити кількість споживаної енергії як у промисловій, так і в соціальній сфері. У багатьох країнах світу прийняті національні програми по енергозбереженню. Така програма розроблена й у нашій країні. Долучився до вирішення цієї проблеми і ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти».

З метою привернення уваги до проблем використання енергії, економії енергоресурсів, охорони навколишнього середовища, залучення учнів до корисної діяльності з питань енерго- і ресурсозбереження з 14 по 18 вересня нашому навчальному закладі проводився тиждень «Енергозберження».

Протягом тижня майстри та класні керівники груп провели виховні години  на тему: «Енергозбереження у побуті», «Енергія і енергоефективність у світі праці та професій», учні енергомістких професій переглянули навчальний відеофільм «Рейтинг енергоефективності областей України», були проведені конкурси рефератів і малюнків на тему «Енергозбереження – стиль життя сучасної людини».

 Щоб мотивувати учнів до ощадливого використання ресурсів та енергії, скорочення споживання енергоресурсів та підготовки до енергоощадного майбутнього, серед мешканців гуртожитку були проведені тренінги та обговорення дій для практичного застосування набутих знань. Учні вчилися розраховувати, скільки вони реально споживають води, електроенергії, тепла впродовж доби, тижня, місяця.

Навчаючись використовувати сонячні батареї, датчики температури, люксометри на уроках з основ енергоефективності, учні дійшли висновку, що кожній людині важливо оволодіти корисними знаннями про заощадження ресурсів для забезпечення зменшення витрат на оплату комунальних послуг та енергоносіїв та збереження навколишнього середовища. І для багатьох з них це стало першим кроком до енергоефективності.

Проведення тижня показало, що учні усвідомлюють  потребу до заощадження та дбайливого ставлення до використання ресурсів та  охорони навколишнього середовища, а енергозбереження - це не відмова від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії.

Отже, наявність освічених з питань енергоефективності учнів – передумова впровадження передових енергоефективних заходів у майбутньому.

Кожен працівник будь-якої організації розпочинає свій життєвий шлях з освіти. Тому ощадливе ставлення до використання енергетичних ресурсів має формуватись разом із свідомістю людини, під час набуття освіти. Ми повинні закладати розуміння важливості енергозбереження для майбутнього суспільства вже сьогодні.

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (21.09.2020)
Просмотров: 203 | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика