Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1103

Главная » Статьи » Новини та події

Свято писанкарства!

Свято писанкарства!

      Добігають останні дні, що наближають світлий Великдень - час весняного оновлення природи і очищення людських душ. Ще трохи і наші господині розпочнуть чаклувати над неодмінними атрибутами цього прадавнього свята -  пасками, візьмуться за розмальовування писанок. Яйце з його предивною таїною - з прозорої рідини та жовтка з’являється в світ нове життя, - було чи не найбільшим об’єктом культу. Різні народи світу шанували його і мали свою власну атрибутику возвеличення. Та, мабуть, жоден з народів не доніс до сьогодення свої автохтонні графічні уявлення про життя так виразно, як український.

    Абсолютна більшість орнаментів наших писанок прадавнього походження, і всі вони мали конкретний зміст.

     Писанка в Україні тісно пов'язана з релігійними обрядами, тому в минулому писанкарство тривалий час було під фактичною забороною. Існування цього виду мистецтва замовчувалося, воно стиралося з народної пам'яті.

    29 березня 2018 року в Краматорському  палаці культури і техніки НКМЗ, школи, технікуми, училища та інститути  Донецької області змагалися в техніці розпису яєць. Відкривали фестиваль - конкурс учасниці танцювального гурту «Світ танцю», Краматорського центру професійно-технічної освіти з блискучим флеш-мобом «Україна, Україна, ти одна така єдина».

     Учні нашого Центру, звичайно, теж взяли участь і в конкурсі з розпису яєць, вони із задоволенням брали участь в навчанні  з розпису яєць і тепер  показали, на що здатні. Перше місце за композицію – «Сердешна писанка» отримали співробітники та учні Центру.  Диплом за краще розписне яйце отримала учениця групи ОПО-17 за професією  «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» - Трикущенко Юлія.

      Ми пишаємося нашими учнями. Як показує досвід, діти не завжди народжуються талановитими, іноді талант потрібно розглянути в дитині, виявити, не упустити, дати шанс в життя. Тому ми ще раз пишаємося різноталановитими учнями нашого Центру !!! Бажаємо нашим учням удачі, призових місць, побільше розкривати свої таланти, ви - найкращі !!!

Миру Вам, щастя й добра!

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (30.03.2018)
Просмотров: 435 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика