Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1087

Главная » Статьи » Новини та події

Слово наше рідне - слово українське

Слово наше рідне - слово українське

Щорічно на початку листопада учні та педагоги ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» відзначають державне свято – День української писемності та мови. Цього року урочисті заходи, які мають на меті згуртувати українців навколо рідного слова, розпочалися 8 листопада. У цей день, уже вдев’ятнадцяте, відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Щороку ця подія об’єднує тисячі українців з усього світу. І справді, в аудиторіях ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» зібралася велика кількість охочих узяти участь у написанні диктанту – 25 здобувачів освіти, 15 педагогів та інших працівників Центру.

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. У рамках світкових заходів з нагоди Дня української мови та писемності в бібліотеці Центру відбувся перегляд мультимедійних презентацій та відеороликів „Історія української писемності” та бібліотечний урок «Дорогами тисячоліть», працювала книжкова виставка художньої, наукової та публіцистичної літератури про українську словесність «Слово наше рідне – слово українське».

Класні керівники та майстри виробничого навчання провели в групах вікторини: „Мови велич і краса”, „Мово наша солов’їна”, „Що я знаю про рідну мову”. Учні-члени гуртка «Художнє слово» підготували рекламний проект „Обирай українську”.

Щоб зробити свою повсякденну українську мову оригінальнішою та цікавішою, викладачі української мови та літератури Роман Л.В. та Отоса І.О. на уроках розвитку мовлення  запропонували учням поповнити свій словниковий запас незвичайними українськими словами. Учні дізналися про найоригінальніші слова української мови, які варто було б вживати частіше. Адже українська мова – найгарніша у світі!

Не обійшлось і без змагань: 11 листопада стартував 1 етап ХХ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика, в якому за першість змагалися 26 здобувачів освіти Центру – знавців української мови. За результатами перевірки конкурсних робіт переможцями стали: 1 місце - Шиян Вікторія (група ОПО-18), 2 місце - Солод Катерина (група ОПО-18), 3 місце – Сухіненко Софія (група ОПО-17). Переможці 1 етапу ХХ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика запрошуються для участі у 2 (регіональному) етапі конкурсу. Бажаємо перемоги!

 

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (17.11.2019)
Просмотров: 106 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика