Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Главная » Статьи » Новини та події

Рідна мова у серці народу буде жити вічно

Рідна мова у серці народу буде жити вічно

21-го лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Це незвичайне свято, і відзначають його по-особливому. В цей день люди нагадують одне одному про те, як важливо берегти рідну мову. Адже мова – це великий скарб народу.

З 15 по 19 лютого у ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічноі освіти» проведено ряд заходів до Міжнародного дня рідної мови.

З нагоди святкування цієї дати одним із заходів було мовне опитування «Як добре ти знаєш рідну мову?»,  метою якого було  поглибити знання учнів про значення мови в розвитку загальної  культури людини; актуалізувати окремі знання з української  мови.

Представники учнівського самоврядування опитували здобувачів освіти та педагогічний колектив для того, аби перевірити їх обізнаність щодо знань з української мови. Опитування розпочалося з кабінету директора, бо хто, як не він має володіти та вільно спілкуватися рідною мовою. Керівник Центру продемонстрував неабияку обізнаність та високий рівень мовних компетентностей, правильно відповівши на всі запитання, поставлені ведучими. Учні самоврядування відвідали всі групи та поставили по декілька запитань учням. За кожну правильну відповідь здобувачі освіти отримали солодкий подарунок.

Усі учні з захопленням брали участь у заході, найцікавішими для них виявилися питання, пов’язанні з українськими народними прислів’ями та фразеологізмами.

Класні керівники та майстри виробничого навчання провели виховні години “Слів у мові мільйон…” та бесіди “Рідна мова у серці народу буде жити вічно”.

Бібліотекар Центру Гончарова Ілона оформила святкову книжкову виставку, на якій були представлені мовознавчі видання, словники, довідники, збірки поетичних творів, афоризмів, крилатих висловів, віршів про мову, публіцистичні статті у періодиці, присвячені рідній мові, а також пройшла пізнавальна бесіда та відбувся мовознавчий форум «Відродися, моя мово, щоб звучала в серці знову». Участь у ньому взяли учні групи ОПО-19.

Викладачі-філологи Роман Л.В., Молодика І.А., Отоса І.О. на уроках української мови та літератури організували проведення інформаційно-пізнавальних п’ятихвилинок «Пиши правильно! Читай правильно!».

Однією з родзинок тижня стало проведення мовного квесту «Лабіринтами рідної мови» для учнів І та ІІ курсу. Учасників перегонів привітав з Днем рідної мови директор Центру Артем Сорочинський. Урочисту частину продовжили ведучі, які розповіли про історію виникнення свята, роль і місце нашої мови у світі та для кожного з нас. Піднесено і водночас мелодійно звучали вірші у виконанні Бендебері Іллі та Григор'євої Валерії.

Після представлення команд  викладач української мови Приступа Яна ознайомила всіх з умовами проведення квесту. До проведення мовознавчого квесту долучилися й педагоги Центру(координатори),  які теж отримали чіткі інструкції щодо їхніх функцій. Квестери отримали маршрутні листи, які в процесі гри заповнювали координатори.

Захід складався зі станцій, що містили цікаві завдання, які розширювали знання учнів про красу та багатство української мови. 

Чотири команди учнів весело та пізнавально провели час. Шлях до перемоги був захоплюючим і пізнавальним, для вирішення завдань гравці застосовували свої навички, кмітливість та знання рідної мови: вирішували логічні завдання, здійснювали пошуки скарбів, будували крилаті вирази, шукали оригінальні рішення й підказки, змагалися в кмітливості та обізнаності.

Переможицею стала команда «Джерело», яка першою дійшла до фінішу та отримала найбільшу кількість балів.

Бажаємо щастя, добра, нових здобутків усім шанувальникам рідного слова!

 

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (19.02.2021)
Просмотров: 73 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика