Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Новини та події

Популяризуємо робітничі професії

Популяризуємо робітничі професії

 

            Профорієнтаційна робота – невід’ємна складова роботи як усього навчального закладу, так і кожного окремого педагога. Щороку з метою популяризації робітничих професій у підлітковому середовищі та підвищення професійної обізнаності школярів, педагогічний колектив ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» плідно співпрацює з адміністраціями загальноосвітніх шкіл міста Краматорська та області.

            Кожного навчального року педагогами ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» для майбутніх абітурієнтів проводяться профорієнтаційні бесіди, дні відкритих дверей, екскурсії до навчального закладу та на виробництво.

            Та в 2019-2020 навчальному році з ініціативи Міністерства освіти і науки України був започаткований ще один різновид профорієнтаційної роботи – семінари-тренінги профорієнтаційного спрямування, основною метою яких є популяризація робітничих професій серед учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти.

Так, на виконання листа Міністерства освіти і науки України №5/612-19 від 22.11.2019 року «Щодо проведення семінарів-тренінгів профорієнтаційного спрямування», директор ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» Сорочинський А.В., заступник директора з навчально-виробничої роботи Александрова Д.С. та викладач Зінченко А.С. 13 грудня 2019 року завітали до Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 30. Через насичений навчальний процес представникам закладу вдалося окремо поспілкуватись з учнями 9-го та 11-го класу.

В ході семінару-тренінгу заступник директора з навчально-виробничої роботи Александрова Д.С. ознайомила учнів з інформацією про стан ринку праці по Донецькій області. Особливий акцент був зроблений на професіях, за якими кожен випускник обов’язково зможе працевлаштуватися у нашому регіоні. До таких професій відноситься верстатник широкого профілю, слюсар із складання металевих конструкцій, електрогазозварник, перукар-модельєр, кухар та інші. В ході бесіди вона зауважила, що кожну з зазначених професій можна отримати у ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти».

Однак окрім ознайомлення учнів з найбільш затребуваними у регіоні професіями, було проведено декілька інтерактивних вправ, які допомогли з’ясувати наскільки майбутні абітурієнти обізнані у різновиді робітничих професій, які навчальні заклади та підприємства міста вони знають. Практично усі учні як 9-го, так і 11-го класу знають усі машинобудівні підприємства міста, що певною мірою свідчить про розуміння школярами того факту, що саме сфера машинобудування забезпечує найбільшу кількість робочих місць.

Також була проведена нескладна анкета, основною метою якої було виявлення учнів, схильних до подальшого навчання у сфері професійно-технічної освіти. Відповідно до опрацьованих анкет педагогічний колектив навчального закладу надалі будуватиме профорієнтаційну роботу.

Проведений семінар-тренінг дав зрозуміти, що для того, аби школярі у подальшому свідомо підходили до вибору професії, з ними необхідно тісно контактувати з того самого моменту, коли вони вперше серйозно починають ставити собі питання «Ким я хочу стати?», тобто починаючи з 7-8 класу.

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (16.12.2019)
Просмотров: 132 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика