Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1103

Главная » Статьи » Новини та події

Ой яка ти гарна, сорочка вишивана!

Ой яка ти гарна, сорочка вишивана!

 

Люби свою сорочку шиту,
В ній України вся родина.
Легенду бережи нажиту,

Вона, - як життєдайна днина!

 

Микола Шерник

 

    День вишиванки — свято національної єдності, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців.

      Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

         Цього року День вишиванки відзначався 17 травня. Протягом дня в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти»  було проведено низку виховних заходів до Дня вишиванки і цей день став справжнім яскравим святом.

   Символом дня була вишиванка, і весь навчальний заклад замайорів різнобарвними візерунками української вишивки. В акції взяли участь не лише учні, а й весь колектив Центру.

 

 

 

    Зранку учнівська молодь та педагогічний колектив навчального Центру долучився до міського флеш-мобу, а о 12.00 годині в фойє навчального закладу була створена виставка української народної вишивки «Ой яка ти гарна, сорочка вишивана!», на якій кожна група розповідала про свою композицію. 

     Учні групи ПК-17 розповіли про призначення рушників, вишитих сорочок, про турботу і любов, з якою робили вишиванки; учні групи ОПО-17, СШП-17 розповіли, що означають символи та кольори на вишиванках. Група ОПО-16 представила вишиту подушку, як витвір мистецтва, подушка споконвіку була невід’ємним елементом побуту і важливою частиною обрядових дійств. Учень групи ССП-16 розповів, що коли він подорожував Україною, то у місті Луцьку на ярмарку придбав парубоцьку вишиту сорочку ручної роботи. Учні групи ССП-17 розповіли, що прилучення до вишивки у наших предків починалося з дитинства, першу сорочку дарували хрещені батьки на хрещення, ця сорочка несла функцію оберегу і захисту від негараздів. Тому вони представили саме маленьку вишиту сорочку, яку одному з учнів подарували хрещені батьки. Дуже приємно було чути вразливі вірші про вишиванки, рушники, батьківську любов та турботу. З теплотою, чуйністю учні розповідали про українські обереги, традиції, цінності.

     Проведення такого свята продемонструвало, що учні разом зі своїми батьками і весь педагогічний колектив навчального закладу відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

    Педагогічний колектив та учні Центру щиро вітають всіх зі святом вишиванки! Хай у ваших родинах панує любов, тепло і взаєморозуміння!

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (17.05.2018)
Просмотров: 564 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика