Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Главная » Статьи » Новини та події

Одна єдина – соборна Україна!

Одна єдина – соборна Україна!

Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя.

Ще не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях…

22 січня українці відзначають загальнонаціональне свято - День Соборності України. Саме цього дня 1919 року тисячі людей зібрались на Софіївському майдані у Києві, аби здійснити віковічну мрію, якою жили і за яку століттями вмирали українці. Рівно о півдні цього 22 січня було проголошено про об`єднання УНР і ЗУНР. Вперше за багато століть українські землі возз’єдналися – Західноукраїнська Народна Республіка та Наддніпрянська Україна.

Україна постала на карті світу єдиною і соборною державою. Усвідомлення соборності стало орієнтиром для подальшої боротьби за незалежність від СРСР.

У 1990 це свято відзначали акцією "живий ланцюг" - мільйони людей від Києва до Львова взялися за руки, відзначаючи День Соборності. Та на державному рівні це свято було встановлено тільки з 1999 року Указом Президента напередодні 80-ї річниці проголошення акту Злуки.

Для кожного українця сьогодні визначний день, що освячує єдність нашої Держави. І хоча сьогоденні обмеження, спричинені епідемією COVID-19, внесли свої корективи, День Соборності в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» відзначається на належному рівні.

Не зважаючи на те, що наразі весь освітній процес організований у дистанційному режимі, це не завадило провести заплановані до цієї дати заходи, хоч і Online.

З метою формування національної свідомості здобувачів освіти, виховання в них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, класні керівники провели online-виховні години «Твоєю силою, волею, словом...», «Незалежність починається з тебе», «Без Соборності немає незалежності», в ході яких нагадали кожному про важливість історичних подій, завдяки яким ми є зараз тим народом, якого прагнули багато століть поспіль.

А проведені вікторини «Що ти знаєш про Україну?» та «Злилися воєдино однині» допомогли педагогам зрозуміти, наскільки підлітки зацікавлені вивченням своїх коренів та на що слід звернути увагу при подальшій взаємодії з підростаючим поколінням.

Керівники та здобувачі освіти груп ПК-18 та ПК-19 розробили натхненний фотоколаж «Україна єдина», показавши тим самим, що по обидва береги ріки Дніпро живуть однакові українці, які ладні горою стояти один за одного!

Також керівники та учні групи ПК-19 приєдналися до більш масштабної події – online-флешмобу, присвяченого відзначенню Дня Соборності України!

Членами Ради самоврядування Центру  у День Соборності розпочата робота над проектом з історії української державності «У боротьбі за незалежність», яку планують завершити і презентувати до Дня незалежності.

Окрім того, виховна робота була проведена і з мешканцями, які на час введених карантинних обмежень залишились у гуртожитку. Так, вихователем був проведений виховний захід «Я - частина великої держави», в ході якого здобувачам освіти були представлені відеоролики «Крок до мрії» та «Проголошення акту Злуки».

Весь колектив ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти», як учнівський, так і педагогічний, на 100% впевнений в тому, що Україна може бути тільки ЄДИНОЮ й НЕПОДІЛЬНОЮ! Не зважаючи на те, що конфлікт на Донбасі ще й дотепер не вирішений, ми наполягаємо на тому, що не можна ділити Неньку Україну на Правобережну чи Лівобережну, за якимись там національними чи мовними ознаками. Україна в нас одна, й ми будемо її відстоювати до нашої повної перемоги!

Тож, вітаємо всіх зі святом!!!

Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

 

 

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (22.01.2021)
Просмотров: 90 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика