Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Новини та події

Обереги українського народу - символи любові й незрадливості

Обереги українського народу - символи любові й незрадливості

 

У кожного народу є свої символи, обереги, успадковані від предків. Вони передаються з покоління в покоління, доповнюються своїм досвідом. Лялька-мотанка – найвідоміший український оберіг. Її вважають символом жіночої мудрості та берегинею роду. Виготовлення таких ляльок - це справжнє мистецтво. В цьому змогли переконатися учні ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти».

24 січня 2019 року в навчальному закладі методистом відділу декоративно-прикладної творчості Комунального закладу «Донецький палац молоді «Юність»» Єгоровою Т.В. був проведений майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок.

Дуже цікавою видалась розповідь Тетяни Володимирівни про різновиди ляльок-оберегів та їхнє символічне значення. Вона зауважила, що з давніх часів у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями, одна із найдревніших іграшок і сакральних (священних) істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років.

Під час розповіді було презентовано ляльки, які були виготовлені самою майстринею. Незважаючи на те, що ці ляльки виконувалися виключно шляхом намотування і не мали обличчя, учасники майстер-класу відчули ту любов і турботу, з якою була створена кожна лялька.

Надзвичайно позитивним видався і сам процес виготовлення ляльок-мотанок: учасники докладали зусиль та намагалися жартома сприймати свої невдалі спроби. Учні раділи, наче діти, коли у кожного вийшла лялечка, яка слугуватиме їм оберегом. Після майстер-класу всі з задоволенням фотографувалися зі своїми ляльками-оберегами.

В усі віки наші діді-прадіди шанували те, що ми сьогодні називаємо  оберегами. Давайте разом відроджувати традиції та звичаї українського народу. Вони оберігатимуть наші домівки і донесуть культуру українців до наступних поколінь. Плетіть собі на долю віночки, робіть ляльки, малюйте писанки, садіть калину, вербу, оберігайте лелек, вишивайте рушники, сорочки. Нехай вони оберігають від зла, підлості і неправди.

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (24.01.2019)
Просмотров: 219 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика