Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Главная » Статьи » Новини та події

«О рідне слово, хто без тебе я?»

«О рідне слово, хто без тебе я?»

 

«Мова-втілення думки. Що багатша думка,то багатша мова.

Любімо її,вивчаймо її,розвиваймо її. Борімося за красу мови,

за правильність мови, за приступність мови,за багатство мови…»

М.Рильський

Усе прогресивне людство 9 листопада відзначає День української писемності та мови. Державний професійно-технічний навчальний заклад «Краматорський центр професійно-технічної освіти» і цього року також долучився до святкування цього значимого для України дня.

З нагоди святкування Дня української писемності та мови та Дня вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» відбулася низка заходів, які у зв’язку з карантином були проведені в онлайн-режимі. Так, зокрема, учні та працівники Центру взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. Диктант цього року пройшов у незвичному режимі: вийшовши на онлайн-зв’язок у Google Meet, усі бажаючі змогли долучитися до участі в ньому. 

Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова.

У рамках святкових заходів викладачі української мови та літератури Центру організували для учнів перегляд мультимедійних презентацій та відеороликів «Історія української писемності» через платформу Google Classroom. Здобувачі освіти після перегляду залишали  власні висловлення про свої враження.

Викладачем української мови та літератури, історії України Отосою І.О. разом із здобувачами освіти Центру був організований челендж у Фейсбуці - «Лунай величне наше слово!». Кожен охочий зміг долучитися до нього.

Також у цей же день стартував І етап XXI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, головна мета якого — утверджувати державний статус української мови, підносити її престиж. У І етапі конкурсу взяли участь учні І, ІІ та III курсу. За рішенням журі робота переможиці цього етапу -  Хмельової Світлани направлена для участі в регіональному етапі конкурсу.

Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить.


Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (16.11.2020)
Просмотров: 165 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика