Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1131

Главная » Статьи » Новини та події

Міжнародний День числа "Пі"

Міжнародний День числа "Пі": як святкували математичне свято у Краматорському центрі професійно-технічної освіти

 

З 10 по 12 березня 2021 року в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» проходило святкування Міжнародного Дня числа "Пі"

День числа Пі - неофіційне свято, яке відзначається любителями математики 14 березня на честь математичної константи – числа Пі.

Історія числа "Пі"

Число "Пі"- це математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжини його діаметра. У цифровому вираженні "Пі" позначається як 3,141592... і має нескінченну математичну тривалість.

Люди вивчають число "Пі" вже протягом майже 4000 років. Історія числа "Пі" сягає 2000 року до н.е., вавилоняни вирахували його як 3,125, а в стародавньому Єгипті його обчислювали як 3,143.

Найточніше значення отримав відомий вчений Архімед, який жив у Давній Греції.

Вперше День числа "Пі" святкували в 1988 році в Експлораторіумі – музеї науки, техніки та мистецтв у Сан-Франциско. Придумав це свято роком раніше американський фізик Ларрі Шоу.

Дату 14 березня він вибрав не випадково, адже у загальновідомому числі "Пі" цифри вказують на 3 (третій місяць в році) і 14 число березня. Фізик зробив усе можливе, щоб святкові події, присвячені цьому числу, були настільки ж яскравими і значущими, як і інші свята.

Традиції на День числа "Пі"

У цей день прихильники математики та зацікавлені люди читають хвалебні промови на честь числа "Пі", його ролі в житті людства, печуть «пі-ріг» (Pi pie), пригощаються тортами й печивом із зображенням грецької букви "Пі" , після чого проводять різні математичні конкурси й вікторини, вирішують математичні головоломки і загадки.

До речі, саме в цей день народився відомий фізик Альберт Ейнштейн.

Число Пі – дивна константа, яка знайшла своє застосування в найрізноманітніших областях, починаючи від техніки й будівництва й закінчуючи сферами мистецтва.

Під час святкування у Краматорському центрі професійно-технічної освіти викладачем математики Котенко Т.М. були проведені різні розважальні та пізнавальні математичні заходи:

  • Інформаційні хвилинки(виступи учнів «Цікаві факти про День числа "Пі"»);
  • Показ презентацій та відеофільмів «Міжнародний День числа"Пі"»;
  • Проведення вікторин.

 

Здобувачі освіти з професії «Кухар, кондитер» пекли Пі-печиво у вигляді числа "Пі", після чого пригощали учнів інших груп, та приготували смачний «пиріг».

 

Здобувачі освіти з професії «Слюсар із складання металевих конструкцій, електрогазозварник» під час практичного заняття виготовили число "Пі" з металу.

А здобувачі освіти групи «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» випустили стіннівку до Дня народження числа "Пі"

 

Незвичайне свято викликало у всіх учасників освітнього процесу позитивні емоції, здобувачі освіти брали активну участь та отримали емоційно-позитивний заряд. Кожен із них, враховуючи свої індивідуальні особливості та інтереси, міг працювати із захопленням.

Подібні позакласні заходи розширюють кругозір здобувачів освіти, розвивають їх логічне мислення, спостережливість, сприяють розкриттю і реалізації власного інтелектуального потенціалу, розвитку пізнавальної активності, творчих здібностей, вмінню застосовувати набуті знання в повсякденному житті та виховують позитивне ставлення до точних наук.

 

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (16.03.2021)
Просмотров: 57 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика