Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1098

Главная » Статьи » Новини та події

Мистецтво – бути електрогазозварником!

Мистецтво – бути електрогазозварником!

«Якщо професія стає способом життя, то ремесло перетворюється на мистецтво»

Ілля Шевельов

 

Майстерність – скільки чарівного та незвіданого несе в собі таке просте слово. Коли людина обирає свою професію серцем – вона прагне досягти саме її – тієї Майстерності…

Кожного дня педагоги професійної (професійно-технічної) освіти прагнуть ставати кращими і успішнішими, і прививають це прагнення молодому поколінню – нашим здобувачам освіти. Задля досягнення мети проводиться ціла низка заходів, спрямованих на заохочення майбутніх робітників пізнавати усі тонкощі своєї професії, розвиватися і прославляти своє ремесло. Найвагомішою подією кожного року стає проведення Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти, який складається з 3-х етапів.

Так, 4 березня 2020 року ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» радо відкрив свої двері для 12 учасників ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів П(ПТ)О з професії «Електрогазозварник», а також усіх бажаючих побачити це свято робочої професії. Право відстоювати честь та гідність електрогазозварників ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» випала здобувачу освіти групи ЕГС-19 Рознову Олександру.

Наш навчальний заклад недарма став базою для проведення конкурсу, адже на просторах Донецької області Краматорський центр ПТО обладнаний найбільш міцною та розвиненою матеріально-технічною базою зі зварювального виробництва. Завдяки багаторічній підтримці базового підприємства – замовника кадрів ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» виробничі майстерні обладнані сучасними зварювальними постами, які відповідають усім вимогам сьогодення.

Проведення конкурсів такого рівня – велика честь і відповідальність, тож і підготовка до нього велась вкрай ретельно. Дотримуючись усіх канонів української культури, привітності та щиросердя, творчий колектив ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» зустрів гостей хлібом-сіллю та запальними українськими танцями. Таким теплий прийом допоміг конкурсантам трохи розслабитися та відчути доброзичливе ставлення і підтримку кожного.

Ревякіна Світлана Миколаївна, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Донецької області, урочисто оголосила про початок конкурсу, після чого з привітальним словом та побажаннями успіху та віри у власні сили до усіх конкурсантів та їх наставників звернулися поважні гості, серед яких були Глазков Денис Геннадійович (начальник відділу професійної освіти Департаменту освіти і науки Донецької ОДА), Гончаров Едуард Вячеславович. (директор НМЦ ПТО у Донецькій області), Брижниченко Володимир Євгенович (заступник генерального директора ПрАТ НКМЗ) та Мерзляков Андрій Євгенович (заступник головного зварника ПрАТ НКМЗ).

Як прийнято у всіх заходах такого формату, конкурс складався з двох турів – теоретичного та практичного. Перший тур проходив у формі тестування, де конкурсанти відповідали на 60 питань з предметів професійно-теоретичної підготовки та мали змогу набрати максимум 30 балів.

Практичний тур конкурсу, який проходив у навчально-практичному центрі ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО», розпочався з інструктажу з техніки безпеки та охорони праці і був присвячений перевірці практичних вмінь та навичок. Конкурсанти повинні були виконати зварювання 2-х видів – ручне дугове зварювання покритим електродом та напівавтоматичне зварювання у захисних газах. Максимальна кількість балів, які можна було отримати за виконану роботу – 220.

До складу журі, які оцінювали виконання робіт, входили висококваліфіковані представники флагмана машинобудування України – ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод». Головою журі став заступник головного зварника – Мерзляков Андрій Євгенович, також до складу журі були включені заступник начальника цеху металевих конструкцій загального виробництва Воропаєв Євген Володимирович та заступник начальника цеху металевих конструкцій з організації праці Луценко Олександр Олександрович.

Контрольна перевірка зварювальних швів була проведена за допомогою зовнішнього огляду, а також випробуванням на керосин. Зауважимо, що жоден зі швів нашого конкурсанта не потік і тому його зразки були заслужено оціненні у 210 балів зі 220 можливих.

Підводячи підсумки конкурсу члени журі відмітили високий рівень як теоретичної, так і практичної підготовки конкурсантів. Вони подякували педагогічним працівникам, які віддано ставляться до своєї професії і намагаються якомога більше «вкласти» у своїх підопічних.

Та кожен конкурс на те і проводиться, щоб визначити кращих з кращих. І цього року заслужена перемога у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Електрогазозварник» дісталася здобувачу освіти ДПТНЗ «Краматорський центр ПТО» – Рознову Олександру. Завдяки своїм знанням та вмінням він набрав 238 балів із 250 можливих і тому посів почесне І місце.

Друге та третє призові місця відповідно посіли конкурсанти Краматорського вищого професійного училища № 14 та ДНЗ «Бахмутський центр ПТО».

Однак без уваги не залишився жоден учасник конкурсу. Усі конкурсанти отримали заохочувальні подарунки від ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», а призери були нагородженні дипломами та кубками переможців!

Адміністрація ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» висловлює щиру подяку усьому колективу ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» за неоціненну підтримку у розвитку системи професійної (професійно-технічної) освіти Донецької області.

 

Ми щиро вітаємо Рознова Олександра із перемогою і бажаємо йому проявити усі свої величезні можливості на завершальному,

ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Електрогазозварник» і привезти додому таку омріяну перемогу!!!

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (05.03.2020)
Просмотров: 186 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика