Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1103

Главная » Статьи » Новини та події

Медіація: ефективне вирішення конфліктів у закладах освіти

Медіація: ефективне вирішення конфліктів у закладах освіти

 

Ідея учнівської медіації базується на чотирьох постулатах: конфлікт є нормальною частиною життя, яку можна використовувати як можливість для навчального й особистісного зростання учнів; оскільки конфлікти неминучі, формування навичок вирішення конфліктів є важливим для довготривалого успіху молоді, так само як вивчення геометрії або історії; здебільшого здобувачі освіти можуть вирішити свої конфлікти з допомогою інших здобувачів освіти так само ефективно, як і з допомогою дорослих; заохочення конфліктуючих учнів вирішувати конфлікти шляхом співпраці є ефективнішим методом запобігання виникненню майбутніх конфліктів і розвитку відповідальності учнів.

У період з 22 по 24 квітня у ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» відбувся другий етап навчанні здобувачів освіти базовим навичкам медіації, де тренерами були учні, які пройшли навчання у м. Києві.

Під час тренінгу приємною несподіванкою був приїзд досвідчених спеціалістів-медіаторів: Харківської Тетяни та Гайдук Валерії, які привітали учнів з початком роботи.

Учні мають чимало переваг перед дорослими під час вирішення конфліктів, що виникають між однолітками. Той факт, що учні у вирішенні конфліктної ситуації не стикаються з авторитетом дорослих, а отримують допомогу від ровесників, налаштовує їх на прийняття таких послуг і надання згоди на співпрацю. Учні часто стають свідками суперечок і можуть запропонувати свою допомогу на ранніх стадіях конфлікту, коли дорослі про нього не знають.

Під час медіації підлітки значно відвертіші, швидше відкриваються та знаходять спільну мову. Від впровадження методу медіації ровесників дуже виграють самі дорослі. Адже звільняється час координаторів, підлітки самі стають розповсюджувачами ідей медіації, а отже, суттєво підсилюють просвітницьку діяльність.

Цінним є не лише врегулювання конфліктів, а виховання культури порозуміння серед учнів, формування довірливої атмосфери, за якої навчання є ефективним, зменшення самого підґрунтя для виникнення та загострення конфліктних ситуацій.

 

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (06.05.2019)
Просмотров: 342 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика