Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Новини та події

Масляна - проводи зими

Масляна - проводи зими

        Масляна - стародавнє слов'янське свято, що залишилося ще з часів язичницької культури і збереглося після прийняття християнства. Це свято осяяне радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи. Навіть млинці, неодмінний атрибут сирної седмиці, мали ритуальне значення: круглі, рум'яні, гарячі, вони являли собою символ сонця, яке все яскравіше розгоралося, подовжуючи дні.

       Масляна - це саме веселе і ситне народне свято з гуляннями, піснями, танцями, іграми, ярмарками. Слово «масляна» завжди асоціюється з веселими зимовими днями, наповнене гомоном і шумом, смачними запахами млинців.

    Масляний тиждень у Краматорському центрі професійно-технічної освіти теж проходить доволі жваво. У гуртожитку Центру вихователь Дергунова В.В. провела тематичний вечір з розвагами, змаганнями, веселими вікторинами та з неодмінними млинцями.

      Святковий настрій надихнув учнів на тематичну виставку смаколиків, що прийнято готувати на Масляну. Дівчата та хлопці, які навчаються у Центрі за різноманітними професіями: слюсарі із складання металевих конструкцій, зварники, верстатники, оператори з обробки інформації та програмного забезпечення, виявили в себе неабиякій талант до кулінарного мистецтва. Активну участь у підготовці заходу прийняли керівники навчальних груп Центру: ОПО-15 – Пересічанська Л.Ю., Божко А.О., Бабич Т.Л.; ОПО-16 – Фурманова О.В; СШП-16 – Стрельцов С.В.; СШП-14 – Оробець І.М.

      Дуже давня традиція готувати на Масляну опудало Зими. Це опудало у стародавні часи увесь тиждень пригощали млинцями, катали на санчатах, водили коло нього хороводи, усіляко задобрювали. А наприкінці тижня – спалювали, щоб остаточно попрощатися з лютою зимою.

        Треба сказати, що опудало у нас вийшло теж доволі симпатичне, аж шкода спалювати, а підготували його учні групи ОПО-16 та інженер з безпеки праці нашого Центру – справжня майстриня – В.П. Волощенко.

Категория: Новини та події | Добавил: kcpto47 (24.02.2017)
Просмотров: 630 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика