Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Новини та події

«Крути – і сум, і біль, і вічна слава України»

«Крути – і сум, і біль, і вічна слава України»

Безвусі, юні, вічно молоді,

ви склали голови за рідний Київ,

скріпивши крок державницькій ході

вписавши подвиг у свободи вияв

Я. Славутич

В народі кажуть: "Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього". І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. А історія наша омита кров'ю і сльозами. Однією з найтрагічніших її сторінок є бій під Крутами.

Бій під Крутами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загонами з київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

В бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ, не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Вихованню національної свiдомостi учнів i людської гідності, відродженню паростків духовності в Краматорському центрі професійно-технічної освіти приділяється особлива увага.

Події 29 січня 1918 року, які живуть в душі українського народу, і сьогодні ятрять його серце. Тому в навчальному Центрі з нагоди цієї трагічної дати було проведено тематичну лінійку, в навчальних групах проведено виховні години, переглянута документальна хроніка цих подій, вшановано хвилиною мовчання загиблих студентів, гімназистів.

Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії та подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.

Історичні дати — не тільки пам'ять про минуле. Це також ключ до того, щоб в майбутньому уникнути помилок минулого. Українські юнаки загинули і власною кров'ю вписали героїчну сторінку в історію визвольних змагань нашого народу. Адже коли до такої свідомої самопожертви здатна молодь — нація незнищенна.

 

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (31.01.2019)
Просмотров: 213 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика