Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Главная » Статьи » Новини та події

КРАСА І ВЕЛИЧ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

КРАСА І ВЕЛИЧ ЛЕСІ УКРАЇНКИ

Це вона, вслід за Шевченком, переконала свій народ у тому, що він може говорити й бути почутим, претендувати на визнання й славу. Це вона заново під'єднала українську культуру до засадничих цінностей європейської цивілізації.

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) - видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури. З нагоди цієї події в ДПТНЗ « Краматорський центр професійно-технічної освіти» було проведено низку заходів.

ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» долучився до конкурсу «Панорама учнівської творчості», присвячений 150-річчю Лесі Українки, який організував навчально-методичний центр у Донецькій області.   У номінації «Малюнки за творами поетеси», учениця 1 курсу Ламанова Ольга, під керівництвом викладача української мови та літератури Роман Любов Володимирівни створила ілюстрацію до драми-феєрії «Лісова пісня».

Шанувальники творчості нашої видатної поетеси під керівництвом Отоси Ірини Олександрывни долучилися до міжнародного онлайн-флешмобу #GlobalLesyaUkrainka2021, присвяченого 150-річному ювілею Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки), який опублікували на сторінці в соціальній мережі Facebook.

З метою вшанування Великої Українки та показу величі її імені не лише в Україні, а й у всьому світі, здобувачами освіти був створений відео-екскурс «Данина пам’яті Лесі», у якому учні продемонстрували глядачу найвизначніші пам’ятні місця перебування Лесі Українки в різних куточках світу.

Одним із заходів, приурочених ювілею видатної поетеси, став конкурс «Слово, чому ти не твердая криця». У ході даного заходу учні декламували різноманітні вірші поетеси («Contra spem spero», «Конвалія», «Надія», «Сафо» та інші). Родзинкою стало те, що здобувачі освіти розповідали вірші не лише українською мовою, а й англійською.

Викладач української мови та літератури Приступа Яна Олександрівна взяла участь у обласній літературній вітальні «Я в серці маю те, що не вмирає», де виступила з доповіддю «Твердая криця зір пречистих». Під час виступу була представлена лише невелика кількість заходів, приурочених  до ювілею геніальної жінки-українки, які пройшли в Україні та далеко за її межами.

Ім’я Лесі Українки золотими літерами закарбувалося на скрижалях нашої літератури та  історії. Завдяки їй  про українців і Україну заговорили у всьому світі.  Вона залишила нам світлу зброю, своє чисте слово, ніжну музику.

Ми, українці, пишаємося постаттю цієї величної жінки з непростою долею і непростим внутрішнім світом.

"Щоб не плакать, я сміялась», — так, радіючи кожному новому дню, жила поетеса.

І це чудовий лозунг для кожного з нас!

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (26.02.2021)
Просмотров: 100 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика