Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Главная » Статьи » Новини та події

«Кобзарю, знов я до тебе приходжу, бо ти для мене - совість і закон»

«Кобзарю, знов я до тебе приходжу, бо ти для мене - совість і закон»

«Живе Кобзар у пам’яті народу,

Живуть його слова, і мрії, і думки.

Хоч зазнавав великі перешкоди,

Та спадщина його сягла віки»

 

Незважаючи на перипетії сьогодення, у державному професійно-технічному навчальному закладі «Краматорський центр професійно-технічної освіти» відбулися дні вшанування славетного сина українського народу Т. Г. Шевченка.

Протягом тижня учні Центру мали нагоду дистанційно приєднатися до віртуальної екскурсії до  Національного музею Тараса Шевченка в Києві та кімнати – музею Тараса Шевченка, яка розташована у Львові, почули розповіді про ікону з Шевченківського краю «Христос – недремне око» та оригінальний кролевецький рушник ХІХ століття. Ці експонати подарував Т.Г. Шевченку художник Т. Лозинський. Учасники екскурсії дізналися про те, що в основу створення кімнати-музею лягли оригінальні твори львівських художників, що впродовж восьми експедиції(1997-2003 рр.) мандрували тими шляхами, які зі своїми роздумами пройшов Кобзар (Україна, Вільнюс, Петербург, Казахстан).

На платформі Zoom було проведено конференцію, під час якої здобувачі освіти декламували свої улюблені поезії Кобзаря. Учасники з натхнення читали вірші Т.Г. Шевченка «Лілея», «Думка», «Пророк», «Минають дні, минають ночі», «Русалка», уривки з поеми «Катерина» та багато інших.  Учні дуже хвилювалися, проте  читали  вірші виразно та емоційно, розуміючи, наскільки актуальна поезія Тараса Шевченка сьогодні. Особливо вразили своїм декламуванням учениця 3 курсу – Бугай Катерина та учень 2 курсу – Сидоров Данило.

У рамках тижня здобувачі освіти переглянули кінострічку «Мій Шевченко», багатосерійний фільм про життя і творчість Великого Кобзаря  «Тарас Шевченко. Заповіт». 

У нашому Центрі також відбувся I етап XI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка серед учнів 1-3 курсів. У своїх роботах здобувачі освіти продемонстрували високий рівень знань із життя і творчості Кобзаря. Останнім завданням було написання творчої роботи. Учасники у своїх творах говорили про Шевченка, як про духовного наставника, який був прикладом справжньої відданості і любові до рідної землі і рідного народу. За рішенням журі, переможницею I етапу мовно-літературного конкурсу стала учениця 2 курсу - Кароткова Маргарита.

Минуло багато років  з дня народження Т.Г. Шевченка – славного сина українського народу, але й сьогодні, як живий, говорить він із своїми наступниками. Його слово живе між нами, гнівне і ніжне, полум’яне і міцне.

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (18.11.2020)
Просмотров: 121 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика