Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Карта САЙТА » Карта САЙТА

Рекомендації людині, яка перебувала в ситуації стресу

Рекомендації людині, яка перебувала в ситуації стресу:

«Що Ви можете зробити для себе самостійно»

Для успішного подолання стресового стану необхідно:

1. Проаналізувати, що для вас особисто є причиною стресу.

Пригадайте 5 стресових ситуацій зі свого життя. Після складання списку відзначте, які пускові стресові чинники ви можете контролювати і ті, контроль над якими не у вашій владі.

2. Опишіть, що ви відчували під час кожної з перерахованих ситуацій (наприклад: гнів, злість, страх, роздратування, головний біль і т.п).

Подумайте, що допомагає вам відчувати себе краще? Наприклад, фізичні вправи, розмова з другом, перегляд телепередачі та ін.

3. Якщо у вас в даний момент немає можливості звернутись до психолога або тема розмови настільки інтимна для вас, що її взагалі ні з ким не хочеться обговорюва­ти, ви можете в деякій мірі поліпшити свій стан самотужки.

Вправа з дзеркалом

Розкажіть про те, що вас хвилює самі собі. Сядьте зручніше перед дзеркалом і поговоріть самі з собою. Розкажіть, про все, що з вами сталося і спробуйте проаналізувати те, що трапилось. Говоріть самі з собою до того часу, поки все, що вас хвилює, не буде промовлено вголос і ви не відчуєте полегшення. Можливо, коли ви зрозумієте причини свого стресового стану, вам стане спокійніше і ви навіть приймете рішення про подальші кроки.

Лист до себе

Деяким краще допоможе перенести всі свої хвилювання на папір. Напишіть собі листа. Довірте паперу все, що відчуваєте і думаєте. Цей спосіб має ту перевагу, що письмова мова більш коротка та логічна. В процесі змальовування у листі ситуації розуміння проблеми настає швидше, ніж у розмові. Лист можна відра­зу ж знищити, або сховати і перечитати, коли вас знову почнуть хвилювати травматичні події. Ви згадаєте свій стан і зрозумієте, що зможете з ним впо­ратись, як і минулого разу.

Звільнення від почуття образи

Для поліпшення свого стану вам дуже важливо звільнитися від почуття образи і пробачити тих людей, які вас образили. Психологи вважають, що прихована образа, злоба, критика себе та інших ‒ найбільш шкідливі для здоров’я емоції. Ми повинні звільнитись від минулого і пробачити всіх без винятку, включаючи самих себе. Повне звільнення від образи або злості виліковує ваші хвороби.

Фізичні вправи, що сприяють зменшенню почуття гніву

Протистресове дихання

Повільно виконуйте глибокий вдих через ніс; на піку вдиху затримайте дихання; після цього зробіть через ніс видих, як можна повільніше. Це заспокійливе дихан­ня. Постарайтеся уявити собі, що з кожним глибоким вдихом і тривалим видихом ви частково позбавляєтеся від стресової напруги.

Ізометричні вправи

Обіпріться руками в стіну і штовхайте, поки не мине відчуття збудження, поки фізично ви в силах штовхати.

 

Вихід гніву через крик

Якщо є можливість, знайдіть відокремлене місце й кричіть. Кричати необхідно скільки вистачить повітря в легенях, поки не виб’єтеся з сил (можна кричати в по­душку або картонну коробку, заповнену паперами).

Релаксація

Крок 1. Розслабте куточки рота, зволожте губи, розслабте плечі. Зосередьтеся на виразі свого обличчя і положенні свого тіла: пам’ятайте, що вони відображають ваші емоції, думки і внутрішній стан. Злегка доторкніться пальцями до своїх ло­бових горбів безпосередньо над очима. Утримуючи пальці без натиснення на цих точках зняття стресу, відчуйте, як розслабляється ваше тіло. Якщо ви знаєте, що з’явилося причиною стресу, обдумайте всю ситуацію, знімаючи стрес. Уявіть собі всі її аспекти, які ви можете пригадати, спробуйте усвідомити, що відбувається, що ви відчуваєте у зв’язку з цим.

Не намагайтеся вирішити проблему, просто усвідомлюйте свої дії та почуття. Подумки задайте собі запитання: «Чому я зараз такий напружений(а)?” Потім прислухайтеся до будь-яких думок, які відразу ж з’являться у вас в голові, або відмітьте будь-які образи, що з’явилися. Ви виявите, що ви знаходите здатність проникнення у ваші внутрішні відчуття і турботи.

Крок 2. Вирішіть, що вам потрібно зробити, щоб позбавитися від цього джерела на­пруги. Якщо ви визначили, що причина вашого стресу криється в певній ситуації, на­ступний крок полягає в тому, щоб запитати себе, що вам потрібно зробити з цим.

Якщо ви вірите в сили свого розуму, ви виявите, що ваше внутрішнє “Я” має відпо­відь про те, що робити. Не намагайтеся сформулювати відповідь свідомо, а при­слухайтеся до того, що вам говорить ваш внутрішній голос. Поставте собі питання: “Що мені потрібно зробити, щоб бути спокійною?”

Крок 3. Відкиньте всяке занепокоєння про проблему. Останній крок полягає в тому, щоб відкинути всіляке занепокоєння і страхи, пов’язані з досягненням бажаного результату. Ці страхи абсолютно непродуктивні і лише підсилюють відчуття стресу.

Інколи, скільки б ви не намагалися активно або подумки вплинути на події, обста­вини можуть не скластися так, як ви сподіваєтеся. Проте, часто з часом справи при­ймають кращий зворот, якщо лише ви збережете спокій. Таким чином, одним з ключових моментів при подоланні занепокоєння є розуміння того, що часто може здаватися, що справи йдуть погано, але ми можемо піти в обхід або використовувати те, що йде погано, для набуття досвіду, щоб зробити що-небудь краще.

Інший спосіб розглядати небажані на початку події полягає в розумінні того факту, що часто наші бажання і потреби не збігаються. Коли це відбувається, ми зазви­чай отримуємо те, що нам потрібне.

Якщо вас турбує якась майбутня подія, проаналізуйте, що саме вас турбує і чого ви очікуєте, потім знов обдумайте ситуацію, при цьому уявляючи собі, як ви діятимете з максимальною ефективністю.

Для подолання наслідків стресу корисні також медитація, заняття спортом та водні процедури.

 

 

Методи захисту під час розгортання соціально-політичної надзвичайної ситуації

Соціальними надзвичайними ситуаціями називаються надзвичайні ситуації, широко розповсюджені в державі, що загрожують життю і здоров’ю людей.

Надзвичайні ситуації соціально-політичного характеру пов’язані з протизаконними діями терористичного і антиконституційного напрямків. Це існування або реальна загроза терористичного акту (військовий напад, захоплення важливих об’єктів, ядерних установок і матеріалів, систем зв’язку і телекомунікацій, напад (або його загроза) на екіпажі повітряних або морських суден); крадіжка (спроба крадіжки) чи знищення суден; захоплення заручників; установка вибухових пристроїв у населених пунктах; крадіжка або захоплення зброї; виявлення старих боєприпасів.

Як поводитися, якщо вас затягнуто в надзвичайну ситуацію соціально-політичного характеру?

Правила поводження під час надзвичайної ситуації

1) не панікувати;

2) проаналізувати те, що відбувається, зважити всі «за» і «проти», реально оцінити обстановку;

3) не намагатися зупинити учасників дій, не закликати до здорового глузду, не вступати в суперечки;

4) використовувати всі права і можливості (наприклад переговори) для захисту свого життя і здоров’я;

5) не провокувати агресію на себе: не говоріть «командним тоном», не використовуйте у звертанні такі вирази, як «ти повинен»,  «ти мусиш це зробити», не використовуйте своє становище: «я – старший за віком», «мені видніше»;

6) щиро демонструвати повагу, розуміння, зацікавленість, уважно слухайте й дивіться в очі співрозмовнику;

7) не ставити себе в позицію начальника, тобто в позицію сили;

8) дотримуватись рівноправних взаємин у спілкуванні;

9) ставити конкретні запитання та давати конкретні відповіді;

10) визначати реальну причину сильних емоцій (злості або гніву). У момент безпосереднього відчуття негативних емоцій під час бесіди чи конфлікту поставте собі запитання: «Що я хочу отримати в результаті?»

11) щиро вибачатись: «Я був неправий...», «Це було нерозумно з мого боку», «Я не виявив до Тебе належної уваги», «Вибач мені, Ти зніяковів через мене в присутності інших людей»;

12) використовувати засоби спілкування: слухати із співпереживанням; бути впевненим у собі;

13) використовувати взаємини «усі виграють». Розглядайте проблему з точки зору іншої людини, визначте головні питання, які треба вирішити, знайдіть найприйнятніші рішення, визначте можливі альтернативні шляхи їх знаходження;

14) уникати невиправданих сподівань: не приписуйте іншим своїх почуттів, думок, учинків; навчіться коректно ставити запитання;

15) уникати помилок в оцінці інших людей: нерівність, упередженість, зверхній погляд;

16) покинути місце надзвичайної ситуації (будь-якими можливими шляхами).

 

Категория: Карта САЙТА | Добавил: kcpto47 (19.05.2017)
Просмотров: 359 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика