Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1108

Главная » Статьи » Новини та події

Як загартовувались робітничі кадри

Як загартовувались робітничі кадри

Будь як вогонь, гарячий;

Будь як вода, прозорий;

Та не ставай як пил –

Покірний всім вітрам…

Омар Хайям

 

Червень… Місяць, якого з нетерпінням та острахом чекають усі учні. Одні радісно підводять підсумки своєї успішності та планують канікули, інші – будують плани, як наздогнати певні прогалини у наступному навчальному році.

Та найбільш яскравими представниками учнівської спільноти у цей час є вони – Випускники! Адже саме для випускників цей навчальний рік виявився найбільш складним та непередбачуваним.

В умовах Всесвітньої пандемії коронавірусу COVID-19 та запровадження загальнонаціонального карантину – учням та педагогам ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» довелося вкрай швидко адаптуватись до нових умов роботи та навчання – впровадження елементів дистанційної освіти.

 Як наслідок, - підготовка дипломних проектів перейшла у новий формат – online. Консультації з керівником проекту – online, розробка діючих моделей – теж online, обмін напрацьованим матеріалом – через мессенджери.

Однак сильних людей складнощі не зламують, а тільки загартовують! І ось, коли настав час показати усі свої знання та вміння, придбані за роки навчання у ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти», - випускники були готові!

Завдяки пом`якшенням, що вступили в силу з запровадженням адаптивного карантину, адміністрація та педагогічний колектив навчального закладу змогли організувати необхідні, а головне, - безпечні умови для проведення державних кваліфікаційних атестацій в кабінетах рідного навчального закладу. Кожен кабінет, відведений для проведення державних кваліфікаційних атестацій, був оснащений антисептичними засобами, учні та педагоги забезпечені індивідуальними засобами захисту органів дихання, простір кабінету був розпланований з умовами дотримання безпечних відстаней між учасниками та добре провітрювався.

Першими на шлях захисту дипломних проектів стали випускники групи СШП-17 з професії «Верстатник широкого профілю». Усі учні ретельно поставилися до підготовки своїх дипломних робіт і  враховували вимоги та зауваження, які до них ставили керівник дипломних робіт Горбатюк Михайло Миколайович та майстер виробничого навчання Оробець Ірина Миколаївна. 12 червня 2020 року учні з гідністю захистили свої роботи, продемонструвавши виключно високий та достатній рівень набутих знань. Голова державної кваліфікаційної комісії, представник підприємства-замовника кадрів, - начальник відділу кадрів і режиму ПрАТ «Новокраматорський центр професійно-технічної освіти», Володимир Васильович Цельник високо оцінив рівень засвоєння учнями професійних знань, вмінь та навичок. Особливу увагу він приділив дипломним роботам Хованського Володимира, Кікоть Дмитра та Семенова Дмитра, відзначивши їх сумлінну працю та відданість обраній професії.

 

На цьому такий важкий та важливий день не скінчився. Він продовжився захистом дипломних проектів найбільш чисельної випускної групи цього року – випускників з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Група ОПО-17 налічує 29 учнів, тому процес захисту дипломних робіт був запланований та систематизований практично по хвилинах. Кожен учень знав свій час захисту і задля недопущення скупчення великої кількості людей в одному місці – приходив у відведений саме для нього час. Такі міри допомогли захистити учнів та працівників навчального Центру від можливої небезпеки та зберегти їх здоров`я.

Під керівництвом майстра виробничого навчання Калабухової Тетяни Михайлівни та керівника дипломних робіт Бережнова Олександра Євгеновича, учні, в незвичних для себе умовах, підготували гідні дипломні проекти, в котрих змогли вправно поєднати усі отримані знання.

 

Як і годиться, випускники захищали свої роботи перед висококваліфікованими членами державної кваліфікаційної комісії, яку очолював один з керівників товариства з обмеженою відповідальністю «Забота» - Роман Олександрович Большаков. Він відзначив високий рівень знань випускників та зазначив, що молодь з таким рівнем професійної підготовки вкрай затребувана на сучасному ринку праці Донеччини та усієї країни.

Екватором засідань державних кваліфікаційних комісій стала атестація учнів групи ССП-17 з інтегрованої професії «Слюсар із складання металевих конструкцій; електрогазозварник», яка пройшла 16 червня 2020 року.

Під чітким керівництвом заслуженого Вчителя України, викладача спеціальних дисциплін зварювального виробництва Онищенка Сергія Яковича та майстра виробничого навчання, колишнього випускника Краматорського центру ПТО, Шаптали Віталія Миколайовича, учні підготували дипломні роботи з максимально можливим дотриманням усіх методичних вимог. Традиційно, дипломні роботи напряму «Зварювальне виробництво» складаються з пояснювальної записки, графічної та технічної частин (діючих моделей та демонстраційних експонатів). Однак в умовах сьогодення не всі учні мали змогу довести до готовності свої розробки та винаходи, однак вони змогли досить ретельно підготувати графічні частини своїх робіт, після знайомства з якими у представників державної кваліфікаційної комісії не залишилося жодних сумнівів стосовно їх рівня підготовки.

Голова державної кваліфікаційної комісії, представник підприємства – замовника робітничих кадрів – заступник головного зварника ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», Андрій Євгенович Мерзляков  особливо відзначив дипломні роботи таких учнів, як Козирєва Михайла (лауреата Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності «WORLDSKILLS-2019»), Бабаєва Віктора, Єрьоменка Микити та Славкова Дмитра. Віктор Бабаєв та Данило Заровній зацікавили членів комісії своєю розробкою «Пристосування для згинання смугового та листового прокату», а Дмитро Славков викликав непідробний інтерес своєю діючою моделлю «Універсального роликового кантувача».

Приділивши вдосталь уваги усім дипломним роботам, Андрій Євгенович зазначив, що у кожній з них учні змогли всі отримані знання гармонійно поєднати з елементами раціоналізаторства та винахідництва.

23 червня 2020 року захист дипломних робіт продовжили учні групи ПК-17 з професії «Кухар; кондитер». Працюючи у тісному контакті з майстром виробничого навчання Оксаною Миколаївно Салій та керівником дипломних робіт Вячеславом Федоровичем Трушом, кожен випускник цієї групи підготував одразу дві дипломних роботи – з професії «Кухар» та окремо з професії «Кондитер». У своїх роботах вони розкрили тонкощі технологічного процесу приготування вишуканих страв, гідних кращих ресторанів країни.

Голова державної кваліфікаційної комісії, Роман Олександрович Большаков є співзасновником ТОВ «Забота» (м. Слов`янськ), яке успішно функціонує та розвивається на українському ринку кондитерських виробів вже понад 20 років. Тому кожному випускнику було вкрай важливо і приємно почути від людини з таким професійним досвідом, що їх роботи виконані на гідному рівні і шо попереду їх чекають великі вершини майстерності. Головне – пам`ятати, що кожен вид діяльності може приносити задоволення та прибуток лише у тому разі, коли ти віддаєш йому свій час та прагнення ставати кращим серед кращих у обраній професійній ніші.

Останнім днем захисту дипломних робіт 2019-2020 навчального року стало 26 червня 2020 року. У цей день відбулося засідання державної кваліфікаційної атестації учнів групи ЕГС-19 з професії «Електрогазозварник».

Аналіз сучасного ринку праці Донеччини показує, що електрогазозварники є одними з найбільш затребуваних кваліфікованих робітників сьогодення. Весь колектив навчального закладу віддає всі свої сили, щоб за досить короткий проміжок часу виховати зі школяра висококваліфікованого робітника, який після закінчення навчання точно знайде своє робоче місце із гідними умовами праці та рівнем заробітної плати.

В умовах багаторічної співпраці ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» та ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» ми кожного разу пишаємось тим, що рівень підготовки наших учнів з напряму «Зварювальне виробництво» оцінює заступник головного зварника  - Андрій Євгенович Мерзляков. Для кожного випускника-електрогазозварника, який після закінчення навчання вирішує поєднати свою долю з заводом, думка професіонала такого рівня є вкрай важливою!

Адміністрація та інженерно-педагогічний колектив Краматорського центру професійно-технічної освіти щиро дякує дирекції ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» за багаторічну підтримку та плідну співпрацю, спрямовану на виховання та навчання гідних представників робітничих професій! Дякуємо, що навіть у такий важкий для країни час Ви продовжуєте надавати неоціненну допомогу нашій молоді. Адже навіть в умовах, коли усе навчання перейшло в режим online, дирекція заводу продовжувала дію своєї програми підготовки верстатників ПрАТ НКМЗ з числа учнів верстатних професій нашого закладу та виплачувала стипендію, передбачену умовами впровадження даної програми.

Що ж, ось він і настав, - той час…

Ті хвилини, коли усі хвилювання позаду, уроки закінчилися, дипломні роботи захищені, і кожен випускник тримає у своїх руках таким омріяний документ – Диплом кваліфікованого робітника. І в цю мить кожен з випускників вже не згадує ті труднощі, з якими він стикався впродовж навчання. Він знає, що тепер його чекає майбутнє, у якому все залежить лише від нього самого.

Головне, випускник, пам`ятай: державний професійно-технічний навчальний заклад «Краматорський центр професійно-технічної освіти» - твій дім! І кожен його працівник буде радий бачити тебе у будь-яку мить – чи то через місяць, чи то через десять років…

 

Ми бажаємо кожному випускнику знайти своє місце у цьому дорослому, самостійному житті. Домагайтеся свого, ставте перед собою тільки високі цілі та обов`язково досягайте їх! Пам`ятайте – ваше майбутнє у ваших руках! Ми пишаємось кожним з вас і віримо у те, що ваше доросле життя буде успішним та саме таким, яким ви його бачите!

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (26.06.2020)
Просмотров: 216 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика