Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1103

Главная » Статьи » Новини та події

Іспит на професійну компетентність

Іспит на професійну компетентність

 

        Державна кваліфікаційна атестація є основним із видів контролю за якістю підготовки робітників на завершальному етапі і  проводиться з метою визначення рівня знань, умінь і навичок, одержаних учнями під час навчання, ступеня оволодіння професією, підготовленості їх до самостійної роботи.

      Це справжня перевірка на професійну майстерність, витривалість і практичне знання власної професії. В цьому році «іспит» на професійну компетентність у ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» першими складали учні 4 груп з професій «Перукар(перукар-модельєр)», "Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення", «Слюсар зі складання металоконструкцій, електрогазозварник» і «Електрогазозварник».

      Захищаючи власні проекти, майбутні перукарі зверталися до витоків перукарського мистецтва, характеризували сучасний стан розвитку професії, однак найбільшої уваги приділяли все ж практичній частині своєї роботи, використовуючи у процесі захисту приладдя та інструменти, які є невід’ємною складової професії перукаря.

   Однією з інновацій атестації з професії «Перукар(перукар-модельєр)» цього року стало виконання та захист творчих робіт. Випускники представили на розсуд експертної комісії прикраси, клеєні з волосся, постижерні вироби, що  забезпечують утілення найфантастичніших задумів майстра, досягнення несподіваних зорових ефектів, посилюють естетичність сприйняття зачісок як витворів мистецтва: «Конкурсна зачіска», «Аксесуар для вечірньої зачіски з буклями і петлями», «Тіара», «Кокошник», «Сучасна сукня в римському стилі».

      Романтичну  атмосферу Парижа, міста краси і кохання, майбутні перукарі спробували відтворити за допомогою волосся та квітів у декоративному постижерному виробі «Ейфелева вежа».

     Творчі роботи дівчат вражали своєї красою, витонченістю ліній і  кольорів, складністю виконання. Загалом учні показали високі знання, вміння та навички з обраної професії.

   Кожен із членів експертної комісії, до складу якої входили представник перукарського салону міста Соломко В.Д., в.о.директора Центру Александрова Д.С. майстер виробничого навчання Науменко О.С. та викладач спеціальних дисциплін Роман Л.В. гідно оцінили вміння випускниць, адже окрім захисту безпосередньо своєї роботи, дівчата також вправно відповідали на всі питання державної атестаційної комісії.

     Серед представлених робіт у групі операторів з обробки інформації та програмного забезпечення теж було багато творчих. Так, Головченко Кирило, Черкай Іван, Цвєлой Павло виконали стенди, на яких детально та цікаво висвітлили апаратну частину комп’ютерів для подальшого використання викладачем, як наглядний посібник на уроках спецдисциплін.

    Окрім технічної частини, комісію вразила глибока та детальна робота учнів з версткою та графічним дизайном, завдяки яким вони змогли розробити такі цікаві роботи, як візитні картки, дизайнерські календарі, буклети.

    Не можна не відзначити роботу активіста групи, переможця обласного конкурсу та дуже творчої особистості – Котелі Єгора, який розробив оригінальний дизайнерський шаблон сайту, написаний цілком на мові HTML. Він гідно захистив свою роботу, за що отримав вищій бал – дванадцять.

    Дипломні роботи учнів з професій «Слюсар зі складання металоконструкцій, електрогазозварник» і «Електрогазозварник» складалися з графічної частини, пояснювальної записки і, традиційно, з технічної частини. В якості технічної частини в цьому році учні виготовляли різні складально-зварювальні пристосування, спортивні тренажери, а також творчі роботи.

     Було виготовлено складально-зварювальні пристосування для правки та згинання листового, смугового прокату і труб, а також складання вузлів металоконструкцій. При цьому учні застосували свої отримані знання, а також проявляли елементи раціоналізаторства і винахідництва.    

 

    Виготовлені спортивні тренажери призначені для формування здорового способу життя та розвитку фізичної сили учнів, зміцнення м’язів живота, плечового поясу, рук і ніг.

      Учні групи ЕГС-17 Курбатський Олександр і Шевченко Андрій виготовили діючі моделі сонячних колекторів для нагріву води і обігріву приміщень за допомогою невичерпного джерела енергії, сонця. При проведенні випробувань діючі моделі показали високі результати. Так, вода за один урок нагрілася з 20 градусів до 52 градусів, а повітряний сонячний колектор на виході став подавати повітря в приміщення, нагрівши його з 25 градусів до 62 градусів.

     Учень Дарноступ Євген виготовив навчальний електрифікований стенд «Водяний запобіжний затвор», який в подальшому може використовуватися при навчанні учнів і контролі рівня їх знань в процесі оволодіння професією газозварника і газорізальника, а учень Дайнега Віталій розробив сценарій і створив навчальний фільм «Підготовка зварників в Краматорському центрі ПТО».

      Всі роботи учнів були виготовлені з душею, якісно і будуть передані, для зміцнення матеріально-технічної бази центру.

       Голова атестаційної  комісій – заступник головного зварника ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод» Мерзляков А.Є., відмітив що  учні цих груп продемонстрували гідні знання у питаннях спецтехнології, креслення, матеріалознавства, а також довели, що вони вправно можуть застосовувати свої теоретичні знання у виробничій діяльності.

      Члени комісії зазначили, що учні не бояться експериментувати з новими ідеями, напрямами, матеріалами, техніками, що обов’язково позначиться на вдосконаленні художньо-професійної майстерності.

На закінчення можна констатувати, що професії «Перукар (перукар-модельєр)», "Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення", «Слюсар зі складання металоконструкцій, електрогазозварник» і «Електрогазозварник» є перспективними в нашому регіоні. Підготовлені кваліфіковані робітники можуть впевнено працювати на сучасному підприємстві-замовнику робітничих кадрів, флагмані машинобудування, ПрАТ «НКМЗ», у сфері ІТ технологій, в системі перукарських салонів та салонів краси, агенціях модельного бізнесу та дизайн-студіях, а також створювати власний бізнес.

 

Вітаємо вас, наші дорогі випускники!

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (27.06.2018)
Просмотров: 578 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика