Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Новини та події

Єднаймося навколо мови!

Єднаймося навколо мови!

 

9 листопада - День української писемності та мови. Відзначають його на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Традиційно, цього дня в ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» проходять заходи під гаслом «Моє диво калинове, кохана українська мово!»

Цьогоріч відзначення Дня української писемності і мови розпочалося урочистою лінійкою «Джерело духовної культури рідного народу», під час якої учні - члени мовознавчого гуртка під керівництвом викладача української мови та літератури Приступи Я.О. розповідали про історію свята, про виникнення першої абетки Кирилиці та її засновників Кирила та Мефодія, про Нестора Літописця, на честь якого і було засноване це свято, а також цікаві факти багатовікової історії боротьби за існування української мови.

Для всіх небайдужих до рідного слова бібліотекар Центру Гончарова І.В. підготувала ілюстративну книжкову виставку «Наша пісня, наша дума не вмре, не згине». На виставці були представлені прозові твори та поезія українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу.

Насолодитися красою рідної мови учні мали змогу також під час конкурсу читців «Яке прекрасне рідне слово!», що відбувся під керівництвом викладачів української мови та літератури Роман Л.В. та Хитрої А.В. Учні інтонаційно передавали авторське переживання, замилування картинами природи рідного краю чи спогади про батьківщину. Учасники підготували виразне читання віршів про мову, прослухали молитву за українську мову.

До Дня української писемності та мови викладачем української мови та літератури Приступою Я.О. була проведена і мовознавча інтелект-вікторина «Квітни, мово солов’їна!», під час якої учні із захопленням взяли участь у конкурсах «Битва синонімічних рядів», «Відгадай прислів’я», «Редактор», «Майстри слова», поглибили й розширили свої знання про мову та мовлення, поповнити словниковий запас, розвинули творчі й комунікативні здібності, пошукові вміння та навички.

50 учнів І, ІІ курсів та викладачі фізики - Донцова Л.С. та української мови - Роман Л.В. охоче приєдналися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Крила України», що відбувся під гаслом #пишеморазом, та основною метою якого стало єднання навколо мови.

Традиційно 9 листопада  стартував і 1-ий етап Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, який уже сімнадцятий рік упевненою ходою крокує не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу. Цього року у ньому взяли участь 17 учнів І-ІІІ курсів. Найактивнішими стали першокурсники. Учні під час виконання робіт показали навички володіння художнім словом, мовно-літературну підготовленість. За рішенням журі, найбільшу кількість балів отримали учні: Хмельова Світлана (І курс гр. ПК-18), Нечепуренко Марія (ІІ курс гр..ОПО-17), Павленко Максим (ІІІ курс гр..ССП-16). Переможці будуть запрошені для участі в регіональному етапі Конкурсу.

Відзначення Дня української мови та писемності дає можливість кожному з нас доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (12.11.2018)
Просмотров: 295 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика