Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Новини та події

День вишиванки - свято національної єдності

День вишиванки - свято національної єдності

Рідний край та мову солов’їну

У вишивку вплітаючи нитки

Прославляю рідну Україну,

Яскраві вишиваючи квітки.

 

"Народитися в сорочці" означає, бути щасливим у житті, тому сорочка – це не лише частина нашого гардеробу, а певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини.

Для українця вишиванка це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу, наша національна святиня, яка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і зв’язок багатьох поколінь.

День вишиванки - свято національної єдності, адже він об’єднує українців незалежно від їх місця проживання. Український народ ставиться до вишиваної сорочки як до святині. Вишиванки передавалися з роду в рід, зберігалися і зберігаються досі як сімейна реліквія.

День вишиванки відзначається щороку у третій четвер травня. Цього року свято припадає на 16 травня. Сьогодні масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як у цей день, ви не побачите ніде.

Педагогічний колектив та учні ДПТНЗ «Краматорського центру професійно-технічної освіти», прийняли активну участь у заходах до Всеукраїнського Дня вишиванки, флеш-моб «Світлина у вишиванці», акція «Одягнемо місто у вишиванку», спортивно-масовий захід «Забіг у вишиванках».

День вишиванки – чудовий привід вийти на вулицю в етнічному одязі та відчути народну єдність, долучившись до безсмертних традицій наших предків.

Проведення такого свята продемонструвало, що учні разом з педагогічним колективом навчального закладу відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

Педагогічний колектив та учні ДПТНЗ «Краматорського центру професійно-технічної освіти» щиро вітають всіх зі святом вишиванки! Хай у ваших родинах панує любов, тепло і взаєморозуміння!

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (17.05.2019)
Просмотров: 181 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика