Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Новини та події

День рідної мови

День рідної мови

у Краматорському центрі професійно-технічної освіти

 

    Наприкінці лютого в Краматорському центрі професійно-технічної освіти традиційно відзначили Міжнародний день рідної мови. Протягом тижня у Центрі були проведені тематична лінійка, конкурси читців-декламаторів  віршів про рідну мову. 21 лютого викладач української мови та літератури Роман Л.В. запросила усіх шанувальників рідного слова завітати на український гравіккон, присвячений Міжнародному Дню рідної мови. У грі взяли участь учні 1 та 2 курсів, а також викладачі Центру. Учасники команд відгадували назву країни, в якій приховано невеликий ліс у множині та вказівний займенник, слово, що  з великої букви називає країну, а з малої - головний убір, пригадували скільки букв в гавайському алфавіті, скільки офіційних мов має Організація Об’єднаних Націй. З літер слова «літературознавство» учасники за 5 хвилин повинні були скласти якомога більше інших слів.

    Під час «Пізнавальної хвилинки» ведуча запропонувала цікаві відомості про українську мову.

    Метою цього святкового граввікону стала підтримка мовного та культурного різноманіття та багатомовності, підтримка рідної мови кожної національності. Саме тому родзинкою свята став виступ викладача фізичної культури та захисту Вітчизни Смирнова Олександра Михайловича, який читав учням вірші своєю рідною білоруською мовою, закликав учнів знати, берегти та поважати свою рідну мову, бо це коріння народу, його спадщина и майбутнє. Учні з цікавістю переглянули відомий мультфільм «У лукоморья дуб зеленый», озвучений білоруською мовою.

    В День рідної мови усі шанувальники рідного слова мали нагоду почути слово Кобзаря мовами інших народів – учні 1 курсу читали «Заповіт» Т. Шевченка німецькою мовою, викладач іноземної мови Хитра Анна Володимирівна – французькою, а бібліотекар центру Гончарова Ілона Вікторівна здивувала всіх бездоганним декламуванням віршу італійською мовою.

    Фінальним конкурсом граввікону став «чорний ящик». Учасники повинні були назвати предмет, що по-різному називається українською і російською мовами, хоч обидва слова походять від одного давнього кореня. А також відгадати три «яблука», що знаходяться в ящику (картопля, помідор, апельсин). Перше «яблуко» було завезене до Росії у XVII ст. із Голландії за наказом Петра І, а в Голландію потрапило з Америки. Його називали «земляне» або «чортове яблуко». Друге «яблуко» було завезене з Південної Америки. Французи та італійці назвали його «яблуком кохання», «золотим яблуком». Третє «яблуко» — китайське, батьківщина його — Південно-Східна Азія. Ось де знадобилися учням знання з іноземних мов.

    В кінці виховного заходу пролунав гімн українській мові. Всі учасники заходу отримали незабутні враження та яскраві емоції.

    Та час швидко сплив, і журі підвело підсумок українського гравіккону — з різницею всього в один бал перемогла 1 команда. Вітаємо усіх небайдужих до рідного слова і сподіваємось, що наша зустріч допомогла вам оцінити скарби рідної мови.

Категория: Новини та події | Добавил: kcpto47 (23.02.2017)
Просмотров: 612 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика