Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1086

Главная » Статьи » Новини та події

Без мови немає народу

Без мови немає народу

 

    21 лютого світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно увійшло тільки у 1999 році. І в Україні це свято також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

    У ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти»   святкові заходи розпочалися 21 лютого з  урочистої лінійки «Розквітай же, рідна українська мово!», під час якої викладач української мови Роман Л.В. та учні–члени гуртка «Художнє слово» нагадали історію виникнення свята, наголосили, що кожна мова неповторна.

   Як не існує веселки без різнобарв’я кольорів, так не існує людства без барвистого вінка мов, однією з кращих квіток якого є наша українська мова — державна мова України. Ведучі привітали усіх присутніх з Міжнародним днем рідної мови та побажали, щоб  рідне материнське слово стало для всіх нас оберегом.

      Цього ж дня учні та педагоги Центру долучилися до громадської акції «Калинова гілка» та написали диктант єдності  «Без мови немає народу». Творчий колектив учнів Центру взяв активну участь в обласному фестивалі «У колі братніх мов».

      Протягом тижня у бібліотеці Центру працювала тематична виставка «Ти наше диво калинове, кохана українська мово!» Плекати чудовий сад української мови, донесений до нас із глибини віків заохочували учнів майстри і класні керівники, провівши низку виховних годин з нагоди відзначення Дня рідної мови.

      22 лютого усі бажаючі мали змогу долучитися до акції «Цукерки знань», де пригадували приказки та прислів'я, історію нашої країни, символи та обереги, змагалися у швидкості промовляння скоромовок. Без цукерки не залишився жоден учасник!

     Викладачі української мови Приступа Я.О. та Роман Л.В. провели вікторину для шанувальників рідного слова «Подорож океаном рідної мови», у якій взяли участь учні груп 2 курсу. За звання кращих знавців рідного слова змагалися дві команди: «Юні філологи» та «Єдина сила». Гравці з букв одного слова складали і записували  інші слова, продовжували фразеологізми, показували за допомогою жестів зміст фразеологізмів, відгадували загадки тощо. У запеклій боротьбі гравці показували свої знання, а вболівальники активно підтримували свої команди.

      Завершився тиждень поетичним конкурсом, де взяли участь найкращі читці-декламатори нашого навчального закладу.

     Подібні заходи по збереженню і поширенню рідних мов служать зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

Категория: Новини та події | Добавил: kc47 (25.02.2018)
Просмотров: 344 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38066-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика