Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Староукраїнська магія вечорниць

 

Навіть у часи жорстоких воєн проти турків, татар, поляків чи інших ворогів люди в нашому краї вміли відпочити. Улюбленими осінньо-зимовими вечірніми розвагами українців були вечорниці, на яких розповідали казки й легенди, співали, танцювали, веселилися «до третіх півнів» – тому вечорниці називали ще й досвітками.

19 грудня 2013 року в День Святого Миколая рада гуртожитку Краматорського центру ПТО підготувала і провела  українські вечорниці, на які були запрошені всі бажаючі. І щоб все здавалося справжнім, «господарці вечорниць» - вихователю гуртожитку Гордієнко Ользі Миколаївні - вдалось відтворити інтер'єр селянської хати: лави півколом, застелені українськими килимами, на столі скатертина в українському стилі . Стіни прикрашені вишиваними рушниками. Усе це - експонати нашої музейної кімнати, у якій педагоги та учні Центру по краплинкам відтворили красу звичаїв наших предків, залишивши частинку в своєму серці - частинку нашої рідної України.
          «Господиня вечорниць» розповіла про звичаї та обряди українського народу. Хлопці та дівчата співали пісні, загадували загадки, вчилися ворожити. На святі панували неповторний дух жартів та веселих пісень, де шкварчить ковбаска у печі , де парубки силою міряються, а дівчата, наче квіточки, мліють від задоволення.

А якими гарними були наші учні у вишиванках! А як вони рухались! Навіть найдоскіпливіший критик не повірив би, що це не є повсякденний одяг. Настільки природно виглядали хлопці та дівчата. Протягом усього дійства очі глядачів світилися захопленням. А коли дівчата пригостили усіх присутніх смачними варениками, то вже не було ані глядачів, ані артистів. Були українці, які свято шанують і передають з покоління у покоління  народні традиції. Закінчилось свято спільною колядою «Добрий вечір тобі пане господарю…»

Протягом вечора панувала позитивна атмосфера. Всі присутні були впіднесеному настрої. По закінченні свята ніхто не хотів повертатись до щоденних клопотів. Учні були зачаровані староукраїнською магією вечорниць.

 Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика