Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Тиждень охорони праці в Краматорському центрі ПТО

     22.04.2014р. у Центрі була проведена  лінійка, присвячена Всесвітньому дню охорони праці, на якій розглядалися питання організації охорони праці, особистої безпеки учнів та працівників, створення безпечних умов праці, дотримання санітарно-гігієнічного режиму, заходів протипожежної та електробезпеки, навчання безпечній поведінці, норм і правил охорони праці, ведення обов'язкової документації .

     Учні дізналися, що історія Всесвітнього дня охорони праці почалася в 1989 році, коли в США і Канаді було проведено «День пам'яті загиблих працівників», саме тих , хто загинув або постраждав на робочому місці. А 10 років потому, більш ніж у 100 державах планети профспілки провели акції та заходи, спрямовані на привернення уваги людей, в першу чергу чиновників, до різних проблем, пов'язаних з охороною праці .

     У Центрі відновлені  кутки з охорони праці і техніки безпеки в навчальних аудиторіях і навчальних майстернях.

     У Центрі відбувся конкурс на кращій плакат з охорони праці.

     У випуску плакатів взяли участь всі групи Центру. Учні представили різноманітну інформацію, проявили  творчість в оформленні робіт.

Кращі роботи учнів відмічені грамотами.

У групах учнів проведені виховні години  з питань безпеки праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві.

     До учнів доведена інформація про  дію шкідливих речовин в організмі людини, при якій можуть відбуватися різні порушення. Ці порушення можуть виявлятися як гострі і хронічні професійні отруєння.

Проведені бесіди з учнями про забезпечення реалізації конституційних прав громадян на належні, здорові та безпечні умови праці, надання всебічної підтримки потерпілим на виробництві.

     Основні законодавчі акти з охорони праці: Конституція України; Кодекс законів про працю (КЗпП), Закони "Про охорону праці", "Про охорону здоров’я", "Про пожежну безпеку", "Про використання ядерної енергії та радіоактивний захист", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".

    Конституція гарантує право на працю, що дає можливість людині заробляти собі на життя працею, яку вона обирає або на яку вільно погоджується (ст.43). Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізує програми професійного технічного навчання, підготовки та перепідготовки кадрів, відповідно до суспільних потреб.

     Кожній людині Конституція гарантує право на належні, безпечні і здорові умови праці. Конституцією гарантується захист від незаконного звільнення. Кожна людина має право на достатній життєвий рівень, на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування (ст. 49).

Таким чином, майбутні робітники, а сьогодні учні Центру, знають , що охорона праці є невід'ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам'ятати, що розвиток культури охорони праці в суспільстві - запорука збереження здоров'я працівників .

 

Підготував: викладач з охорони праці –Дрига О.О.

Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика