Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Провісник долі України. Святкуємо шевченківські дні

         Святкування «Шевченківських днів» є традиційним для Краматорського центру професійно-технічної освіти. В цьому році святкування почалося з урочистої лінійки, присвяченої відкриттю «Шевченківських днів». Протягом тижня у бібліотеці Центру учні мали можливість відвідати Книжковий вернісаж  «Шевченко не поет, а голос душі українського народу». Викладач української мови і літератури Роман Л.В разом із учнями 1курсу підготувала літературно-музичну композицію «Провісник долі України». В оригінальній формі було розкрито життєпис Шевченка, цікаво доповнений поезіями, цитатами відомих літературних критиків, фільмом «Тарас Шевченко». Викладач художньої культури Хитра А.В. створила декорації та організувала виставку стінгазет та  учнівських малюнків «Твори Тараса Шевченка очима підлітків».

        9 березня, в день народження Тараса Григоровича Шевченка, учні та педагоги Центу взяли участь в міському мітингу в центрі Краматорська, де вшанували пам'ять та поклали квіти до  пам'ятника Т.Г.Шевченка, великого українського письменника. А ввечері були присутні на святковому концерті народного артиста України кримськотатарського походження, володаря ліричного баритону, професора Київського університету імені Бориса Грінченка, лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії імені Григорія Сковороди Фемія Мустафаєва, де він представив свій художній проект солоспівів «Тарас Шевченко». Програма проекту складається з творів українських композиторів-класиків на слова Кобзаря.

       Протягом тижня учні брали активну участь у літературній вікторині «Невідомі факти про життя та творчість митця» та підготували презентації на тему:«Дерево життя і творчості Кобзаря», в одній з яких пролунали такі слова: «Не прийнято в ювілейні дні говорити про погане. Але чи був би радий Шевченко, коли б його вірші хвалили, та не виносили на осуд наші біди. Напевно, що ні. Від Кобзаря нам треба взяти масштабний підхід до історичноі спадщини. Бо ж поставив поет «на сторожі» коло нас слово. І треба його берегти :

Прочитайте знову
Тую славу. Та читайте
Од слова до слова,
Не минайте ані титли, ніже тії коми-
Все розберіть...

 

 

Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика