Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

 
09.06.2009, 10:23

Експеримент почався

 

КОЛЕКТИВ центру профтехосвіти (№ 47) прагне відповідати рівню свого базового підприємства - НКМЗ, постійно вдосконалюючи навчальний процес, активно беручи участь в реалізації спрямованих на це різноманітних проектів.

У ГРУДНІ минулого року ЦПТО був затверджений пілотним навчальним закладом системи профтехосвіти України в німецько-українському проекті з розробки та впровадження в навчальний процес курсу «Основи енергоефективності».
Що це за проект, розповідає директор центру профтехосвіти Олександр Іванович Болтенко:
-Необхідність вивчення питань енергоефективності учнями системи профтехосвіти назріла вже давно. Сьогодні ж, в умовах загострення енергетичної та економічної кризи, проблеми розумного використання енергоресурсів стали надзвичайно актуальними. Ми готуємо фахівців головним чином для НКМЗ, а машинобудування, як відомо, одна з найбільш енерговитратних галузей промисловості. І ми сподіваємося, що за умови впровадження курсу «Основи енергоефективності» в практику підготовки кваліфікованих робітників машинобудівного профілю підвищиться їхня культура енерговикористання.


   Робота над проектом почалася з того, що представники тридцяти відібраних по всій Україні училищ отримали завдання розробити певну тему, підготувати теоретичну і практичну її частини, які повинні стати складовими навчальної програми та нового підручника для училищ.
Як з'ясувалося, далеко не всім навчальним закладам це виявилося під силу. В кінцевому результаті було відібрано чотири - два харківських будівельних, сєверодонецьке і наше - машинобудівного профілю, які стали повноправними учасниками проекту і експериментальними майданчиками по впровадженню нової програми.

  Робота ця розрахована на чотири роки, з 2009 по 2012 рр. Всі витрати по проведенню експерименту взяла на себе німецька сторона. Німецькі представники є і його експертами.
Нова програма розробляється нами на основі досвіду підприємств Німеччини, але коригується з урахуванням особливостей НКМЗ. Ми вже почали апробацію нового матеріалу на уроках з учнями першого курсу, їх веде викладач спец дисциплін вищої категорії Сергій Якович Онищенко. Відвідавши в першій декаді травня центр німецький фахівець
Франк осоромлювати побував на цих уроках і залишився до¬волен рівнем їх підготовки та проведення.
Звичайно, на даному етапі той величезний досвід, який накопичено в Німеччині з енергозбереження, ми використовуємо заочно, за наданим матеріалом. Але в нинішньому році на запрошення німецької сторони планується поїздка в Німеччину наших інженерно-педагогічних працівників, які зможуть на місці ознайомитися з цим досвідом. Крім того, для вдосконалення процесу освоєння матеріалу німецька сторона має намір передати нашому центру мультимедійний проектор, інфрачервону дошку, фліп-чарт і інші дорогі сучасні засоби навчання.


   Безумовно, хотілося б більш детально познайомитися і з досвідом базового підприємства за скороченням невиробничих втрат, економії електроенергії та інших видів ресурсів. Адже наша головна мета - підготовка молодих кваліфікованих кадрів, озброєних найсучаснішими знаннями, від яких буде залежати майбутнє НКМЗ.

Ірина Капустіна
На знімку (зверху вниз): німецький
фахівець Франк осоромлювати з директором
центру О. Болтенко (зліва) і
викладачем-новатором Н.Залепой
(Праворуч); з майбутніми зварниками, праворуч - майстер виробничого навчання В.Фещенко;
серед майбутніх верстатників.

Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика