Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Кадри вирішують все

Беручи участь в україно-німецькому проекті «Реформа професійно-технічної освіти з урахуванням енергоефективності» в якості пілотного учебфного закладу, базове училище нашого заводу - Краматорський центр профтехосвіти (№ 47) - зробив черговий крок в напрямку поліпшення якості підготовки молодих фахівців робітничих професій.

НІ ДЛЯ КОГО не секрет, що в Україні сьогодні гостро стоїть проблема нестачі кваліфікованих робітничих кадрів. Більш того, рівень підготовки робітників в системі профтехосвіти країни, як правило, не задовольняє роботодавця. Допомогти вирішити цю проблему взялися німецькі колеги.

Як розповів один з керівників проекту Юрген Вайс, основне завдання проекту - розробка сучасних професій для тих галузей вітчизняної промисловості, де Україна має можливість вийти на передові позиції в світі.

В рамках проекту вже розроблено і впроваджуються ефективні механізми реформування системи підготовки робітничих кадрів, створені і апробовані стандарти профтехосвіти нового покоління в декількох областях, зокрема, зварювальних робіт. Німецький фахівець зазначив, що підготовка за новою системою допоможе українським робітничим спеціальностям вийти на європейський рівень.

Першим кроком у реформуванні навчання в ЦПТО стало введення в якості експерименту в кінці минулого навчального року нового курсу - «Основи енергоефективності». Всі витрати на проведення експерименту, його експертизу взяла на себе німецька сторона. Вона ж надала центру сучасні засоби навчання.

Безумовно, нові прийоми навчання вимагають від викладача нових знань, якостей, умінь. Викладач спецдисциплін вищої категорії Сергій Якович Онищенко прекрасно впорався з поставленим завданням. Кілька розроблених ним самостійно тим нової дисципліни увійдуть в який готується до друку підручник. Пройшовши навчання на спеціальних курсах в Україні та практику в Німеччині, С.Я. Онищенко отримав сертифікат міжнародного зразка, що дає йому право навчання викладачів нового предмета.

Наступним кроком у реформуванні профтехосвіти стане створення протягом найближчих двох років на базі ЦПТО регіонального центру підготовки та перепідготовки зварників. Вже зараз розпочато обладнання тренажерного класу, який за допомогою німецької сторони буде оснащений п'ятьма дуговими тренажерами зварника ДТС-02, призначеними для тренування і початкового навчання прийомам аргонно-дугового зварювання неплавким електродом (режим ТІГ) з контактним збудженням дуги.

Як розповів Юрген Вайс, ця нова розробка Інституту електрозварювання ім. Е.А. Патона НАНУ, яка не має аналогів, була представлена ​​на міжнародній виставці в Ессені, отримала дуже високу оцінку фахівців і була відзначена золотою медаллю. Особливо привернуло співвідношення якості і ціни. Було прийнято рішення про придбання таких тренажерів для пілотних навчальних закладів, що беруть участь в проекті.

Тренажер дозволяє імітувати процес зварювання за допомогою реальної малоамперной зварювальної дуги; вводити в персональний комп'ютер вихідні параметри імітованого зварювального процесу (довжина дугового проміжку, тепловкладення, кут нахилу електрода) і реєструвати в персональному комп'ютері інформацію про тренувальний сеансі; змінювати складність навчальних завдань за окремими параметрами; проводити статистичну обробку і оцінювати результати тренувального сеансу; документально фіксувати результати тренаж у вигляді табличній та графічної інформації на паперовому носії.

В міжгалузевий навчально-атестаційний центр Інституту електрозварювання ім. Е.А. Патона були відряджені п'ять фахівців ЦПТО на курси перепідготовки викладачів і майстрів виробничого навчання за міжнародними стандартами.

В результаті викладачі отримали сертифікати професійної компетентності, а майстри виробничого навчання - сертифікати «Міжнародний практик зі зварювання»: два - по ручного дугового і один - по напівавтоматичного в середовищі активних захисних газів, які дають право працювати в 35 країнах світу, що входять до Міжнародної федерації зварювання, а також перенавчати фахівців з видачею такого ж міжнародного сертифіката. Крім того, майстри отримали по два національних свідоцтва - по ручного дугового і механізованому зварюванні.

Наступним етапом у створенні регіонального центру підготовки та перепідготовки зварників повинна стати модернізація зварювальних майстернях, де на першому етапі планується обладнати десять постів напівавтоматичного зварювання в середовищі СО2 і по п'ять - з джерелами постійного і змінного струму. Надалі центр повинен бути обладнаний постами аргонно-дугового зварювання, газової, повітряно-плазмового різання, кромкоразделочной машиною.

Безумовно, ця робота потребує значних зусиль і чималих фінансових витрат. Тільки на закупівлю обладнання для першого етапу модернізації буде потрібно близько 360 тис. Грн. Розраховувати на Міністерство освіти і науки України не доводиться, тому залишається сподіватися на допомогу і активну участь в процесі підприємств, зацікавлених у підготовці та перепідготовці висококваліфікованих зварювальників, і власні сили.

Ірина Капустіна

На знімках: Юрген Вайс; (Зліва направо): викладач спецдисциплін Сергій Якович Онищенко, майстер виробничого навчання Сергій Олександрович Старов, старший майстер Дмитро Вікторович Карнаух, майстри виробничого навчання Сергій Іванович Ярошенко і Костянтин Сергійович Новіков; тренажер ДТС-02 виробництва фірми «СЕЛМА».

Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика