Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Німці навчать нас економити

   Навчальні заклади профтехосвіти Сєвєродонецька, Києва, Ялти і Краматорська взяли участь в українсько-німецькому проекті «Основа енергоефективності». Мета проекту - виховання такого робітника, який ефективно працює в різних енергоємних галузях: будівництві, машинобудуванні, комунальному господарстві.

 

Німецький експерт Франк осоромлювати (другий праворуч) проводить урок в групі машинобудівників в Центрі профтехосвіти


У грудні минулого року німецькими експертами Краматорський центр профтехосвіти затверджений як експериментальний майданчик з вивчення та впровадження нового предмета -енергоеффектівность і енергозбереження. На базі групи машинобудівників на початку травня почалися експериментальні заняття. Перший урок провів представник німецької делегації. Що це за експеримент і навіщо він потрібен, розповідає директор Краматорського центру профтехосвіти Олександр Болтенко.
- Необхідність вивчення питань енергоефективності учнями системи профтехосвіти назріла давно. Проект передбачає впровадження нових технологій не тільки в навчальний процес, а й в виробничий, тобто туди, де все пов'язано з витратами: це і електроенергія, і тепло, і водопостачання. Саме машинобудування є найбільш енерговитратній галуззю промисловості. Сьогодні, в умовах кризи, надзвичайно актуально розумне використання енергоресурсів. За умови впровадження нового предмета в програму навчання зможемо підготувати кваліфікованих робітників машинобудівного профілю.
- Хто готує експеримент і хто бере на себе всі витрати?
- Наукове керівництво здійснює інститут профтехосвіти Академії педагогічних наук України, адміністративне забезпечення - Міністерство освіти і науки України, Управління освіти і науки обласної державної адміністрації. А виконавцями є педагоги нашого навчального закладу, які консультуються, в міру необхідності, у фахівців НКМЗ. Всі витрати по проведенню цього експерименту оплачує німецька сторона.
- Чим цей експеримент вигідний Вашому навчальному закладу?
- На уроках для учнів-машинобудівників I курсу почалася апробація нового матеріалу. Заняття проводить викладач спецдисциплін вищої категорії Сергій Онищенко. Навчальні заняття інспектують німецькі фахівці Франк осоромлювати і Гані Пупі. З боку ЗАТ «НКМЗ» куратором є начальник відділу кадрів і режиму Віктор Цельнік. Безумовно, працівники Центру пишаються тим, що наш навчальний заклад вибрано пілотним для проекту.
Німецька сторона зробила Центру профтехосвіти шикарний подарунок на 80 тисяч гривень: мультимедійний проектор, інтерактивну дошку, фліп-чарт і ін. Більш того, педагог Центру Сергій Онищенко запрошений німецькою стороною в Німеччину для обміну досвідом.

Марина Маргієва

Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика