Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Корюківська трагедія звертається до пам’яті

         На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 р. «Про заходи у зв’язку з 70 роковинами Корюківської трагедії», в період з 27.02.2013-01.03.2013 р. в Краматорському центрі професійно-технічної освіти була проведена низка заходів з нагоди трагічних подій, що сталися в березні 1943 року на Чернігівщині.

         27 лютого в групі СР-11 відбувся урок пам'яті «Корюківка: 1 березня 1943…не забудемо».Викладач історії Сітько І.В. у вступному слові до уроку відзначила: «Тема Великої Вітчизняної війни є для нас героїчною й одночасно трагічною. Наш народ, як і народи колишнього Радянського Союзу, Європи, інших регіонів світу зазнали великих збитків , насамперед серед мирного населення…Людській пам'яті притаманна здатність забувати, але те, що коїли фашисти на окупованій території України забути неможливо…»

    Учні разом з викладачем з'ясували, що Корюківська трагедія за числом жертв в 45 разів страшніша за білоруську Хатинь. Але на противагу від Хатині Корюківкська трагедія не була відома всьому світу.
    На уроці пам'яті «Корюківка: 1 березня 1943…не забудемо» була присутня заступник директора з навчальної роботи Корольова Н.О. Під час підведення підсумків уроку, вона як людина з активною життєвою позицією, звернулася до учнів зі словами: « Наш святий обов'язок – зробити все, щоб, ви молоде покоління, знали і не забували про Корюківську трагедію, щоб таке більше ніколи і ніде не повторилося».

    Того ж дня в групі СР-12 був проведений тематичний захід на тему: «Корюківська трагедія – злочин проти людяності». Учасники заходу ознайомилися з архівними матеріалами до Нюрнбергського процесу, в яких Корюківська трагедія відзначена як найбільш масове знищення місцевого мирного населення на окупованих територіях за весь період Другої Світової війни. Наприкінці заходу викладач історії Сітько І.В. наголосила, що сьогодні ми лише доторкнулися до маловідомих фактів страшних злодіянь нацистів на окупованій території України.

28 лютого в групі СШП-12 була проведена година спілкування на тему: «Чернігівщина – край мучеників і партизанів». Під час спілкування учні дали оцінку трагічним подіям, які зазнало населення окупованої території. «Білі плями» в історії радянського партизанського руху в Україні часів Великої Вітчизняної війни» під такою назвою в групі СШП-11 01.03.2013 року (класний керівник Сітько І.В.) було проведено засідання «круглого столу». В ході дискусії з зазначеної теми учні визначились і дали відповідь на питання: Чому фашисти так раптово озвіріли і почали репресії проти мирного населення? Чи завжди в цьому були винні партизани?

         Під час засідання «круглого столу» учні дійшли висновку, що масове знищення мирного населення є:

1. реалізацією «плана Ост»;

          2. Україна-край активної діяльності радянських партизан;

          3. введення окупантами механізму цілковитої відповідальності населення за акції партизан;

          4. 1943р. - початок визволення України від німецько-фашистських загарбників;

          5. тактика помсти мирному населенню за невдачі на фронті.

 

Під час проведених заходів учнівська молодь передивилась уривки з документального фільму виробництва телеканалу «Інтер» «1377 спалених заживо» (автор і режисер І. Кравчишин).

Хвилиною мовчання учасники тематичних заходів вшанували пам'ять тих, хто загинув в роки гітлерівської окупації.

Проведені заходи є нашим вкладом на честь пам'яті загиблих і нагадуванням про жахливу сутність ідеології і практики фашизму. 

Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика