Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Інноватика в сучасній освіті

18-20 жовтня 2011 року

в Києві в Київському палаці дітей та юнацтва відбулася виставка-презентація, присвячена III Всеукраїнського з'їзду працівників освіти.

У виставці взяли участь директор Краматорського центру проф-тех освіти Болтенко О.І. і викладач спец. дисциплін Онищенко С.Я., які представили наш навчальний заклад і досвід роботи в створенні електронних посібників.

 

Також Краматорський центр був нагороджений дипломом "Інноватика в сучасній освіті" за активне впровадження в навчальний процес освітніх інновацій. Диплом було вручено заступником начальника управління освіти і науки Торба Ю.І.

З 16 по 18 жовтня 2012 року в виставковому центрі «ЕКСПО-ПЛАЗА» м.Києва відбулася четверта виставка-презентація «Інноватика в сучасній освіті».

Спільно з Інститутом професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України з експозицією «Електронний підручник для професійно-технічної освіти» Донецьку область представляли Краматорський центр професійно-технічної освіти та Горлівське вище професійне училище з презентацією електронного підручника «Основи технології зварювання плавленням і термічного різання» і Маріупольське вище металургійне професійне училище з підручником «стропальні справа».

Від Краматорського центру ПТО у виставці брав участь один з авторів електронного підручника з зварювального виробництва, учасник Всеукраїнського інноваційного проекту «Відкрите інформаційне Навчальне середовище системи професійно-технічної освіти», викладач - методист спеціальних дисциплін Онищенко Сергій Якович.

У виставці - презентації брали участь навчальні заклади різних рівнів акредитації з усіх регіонів України.

За результатами виставки Краматорський центр професійно-технічної освіти був нагороджений срібною медаллю «Інноватика сучасної освіти», дипломом лауреата конкурсу і дипломом «За активне впровадження інноваційних освітніх технологій».

В ході виставки викладач Краматорського центру ПТО Онищенко С.Я взяв активну участь в науково-практичному семінарі «Інноваційні підходи до формування професійної компетентності кваліфікованих працівників в сучасній освітньому середовищі» і виступив з доповіддю «Про способи і форми створення електронних підручників та їх впровадженні в навчальний процес».
 

    Виступ викладача Краматорського центру ПТО отримало високу оцінку Інституту ПТО НАПН України та педагогічних працівників навчальних закладів, які брали участь в семінарі.

Срібна медаль флагману освіти України

Проблема кадрового забезпечення підприємств для регіонального розвитку актуальна як ніколи і зачіпає всі сторони життєдіяльності кожного навчального закладу, А головним питанням є реформування освіти з метою підвищення якості підготовки випускників.

У професійній освіті актуальними проблемами є:

  • подальший розвиток зв'язків з підприємствами-замовниками кадрів;

  • вдосконалення матеріально-технічної бази навчання;

  • підготовка універсальних робочих за інтегрованими професіями;

  • розробка і впровадження стандартів нового покоління з новим інтегрованим спеціальностями.

Всі ці питання вирішуються в тісній єдності з представниками замовника кадрів - НКМЗ. В рамках цієї роботи педагоги ГПТУВ Краматорського Центру професійно-технічної освіти брали найактивнішу участь в розробці стандартів нового покоління «Верстатник широкого профілю» і «Зварювальник». Другий рік затверджені стандарти проходять апробацію в двох навчальних закладах України: в нашому центрі і в ВПУ № 7 м.Кременчука.

Участь педагогів центру в українсько німецькому проекті з реформування професійно-технічної освіти дозволило значно поліпшити матеріально-технічну базу впровадити сучасні засоби навчання, розширити можливості цільової підготовки та перепідготовки робітничих кадрів. Так, створений в Центрі кабінет-лабораторія електрозварювання в своєму розпорядженні сучасні зварювальними тренажерами Інституту електрозварювання ім. Патона, користується підвищеною увагою учнів, дозволяє оперативно за допомогою комп'ютера оцінити їх професійну майстерність, максимально економити в процесі виробничого навчання електроенергію, матеріали та інструменти.

На цьому сучасному обладнанні Центр здійснює підготовку своїх учнів і перепідготовку безробітних на замовлення Краматорського Центру зайнятості, а також інженерно-технічних працівників інших профтехучилищ. Тільки за 2012 рік в нашому Центрі пройшли курси підвищення кваліфікації понад 100 майстрів виробничого навчання Луганської та Донецької областей. А зараз проходить навчання група електрозварників на замовлення Центру зайнятості.

У 2012 році силами педагогів був створений другий сучасний кабінет інформаційно-комунікаційних технологій, який оснащений інтерактивною дошкою, мультимедійним проектором, комп'ютерами з доступом до мережі Internet і іншим сучасним обладнанням. Відкриття цього кабінету дозволило підвищити якість підготовки учнів, їх захопленість сучасними професійними технологіями.

Свідченням тому є призове місце групи учнів Центру, зайняте в фіналі Національного етапу Міжнародного конкурсу «Енергія і середовище - 2012». На базі кабінету інформатики проведені обласні курси педагогів училищ області за програмою «Інтел - навчання для майбутнього». Також пройшли кілька відкритих заходів в режимі on-line, в тому числі обласний семінар-практикум щодо впровадження професії нового покоління «Зварювальник» в навчальний процес за участю НКМЗ, 80 представників навчальних закладів області вели обговорення цих питань з педагогами Кременчуцького ВПУ № 7 по скайпу .

Інноваціями, спрямованими на підвищення якості підготовки молодих кваліфікованих робітників, є той факт, що вже більше десяти років наші учні-верстатники, починаючи з II курсу, проходять виробниче навчання в цеху центру підготовки робітничих кадрів НКМЗ. А після випуску і працевлаштування на НКМЗ молоді робітники по спеціальності «Електрогазозварник» проходять місячне адаптационное навчання в тому ж центрі підготовки робітничих кадрів. Починаючи з 2011 року, підписані тристоронні договори між навчальним закладом, НКМЗ і учнями центру. Така спільна за бота про підвищення кваліфікації молодих робітників приносить свої плоди. У щорічних заводських конкурсах профмайстерності електрогазозварників призові місця впевнено посідають саме наші випускники різних років. Та й у Всеукраїнських конкурсах професійної майстерності наші учні також в числі призерів.

Саме тому в 2010 році президент Академії педагогічних наук України В.Кремень за вагомий внесок у розвиток освіти нагородив колектив Краматорського центру професійно-технічної освіти дипломом лауреата та пам'ятним знаком «Флагман сучасної освіти України». У листопаді цього року міністр освіти Д. Табачник удостоїв колектив центру як лауреата Всеукраїнського конкурсу «Інноватика в сучасній освіті» дипломом і срібною медаллю за розробку і впровадження в навчальний процес інноваційних методів і технічних засобів навчання.

Наталія Корольова, заст. директора з навчальної роботи

На знімках: нагородження педколективу центру срібною медаллю на Всеукраїнському конкурсі «Інноватика в сучасній освіті» (м.Київ); в кабінеті-лабораторії електрозварювання; кабінет інформаційно-комунікаційних технологій

Жовтень 2013 - Інноватика в сучасній освіті

У 2013 році наш навчальний заклад став Лауреатом I ступеня в номінації «Інноватика в професійно-технічній освіті - шлях до забезпечення ринку праці кваліфікованими кадрами» і нагороджено медаллю конкурсу «Інноватика в сучасній освіті-2013», дипломом лауреата, дипломом за активну участь і уявлення освітніх інноваційних технологій.

Лідер профтехосвіти

    

Педагоги та учні Державного професійно-технічного навчального закладу «Краматорський центр професійно-технічної освіти» широко відомі не тільки в Краматорську, а й в Україні як учасники міжнародних освітніх проектів по впровадженню в навчальний процес інноваційних форм і методів професійного навчання, як переможці Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності. Успіхи педагогів Центру неодноразово відзначалися Міністерством освіти і науки, Національною Академією педагогічних наук України. Так у 2009 році колектив Центру був нагороджений Дипломом та Почесним Знаком «Флагман сучасної освіти України», в 2012 році - срібною медаллю «Інноватика в сучасній освіті» в 2013 році - золотою медаллю Всеукраїнської Національної виставки - презентації навчальних закладів України. І ось нова перемога!

З 18 по 21 лютого в м.Києві в приміщеннях виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» проходила П'ята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти - 2014», що проводиться Департаментом професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України. У програмі цієї виставки - презентації навчальних закладів в конкурсах різних тематичних номінацій брали участь 995 навчальних закладів різних рівнів і форм власності з 27 регіонів України, а також учасники з Естонії, Литви, Польщі, США, Росії та інших країн.

Свої досягнення по впровадженню в навчальний процес інноваційних форм і методів професійного навчання, розробки та апробації нових державних стандартів, впровадженню сучасних засобів навчання з використанням мультимедійних навчальних технологій представив і педагогічний колектив Центру.

За підсумками виставки Краматорські педагоги були нагороджені Дипломом Міністерства освіти і науки України, Національною Академією педагогічних наук України та срібною медаллю в номінації: «Сучасний професійно-технічний навчальний заклад у загальноєвропейському освітньому пространстве».

Ця перемога, як зазначив директор Краматорського центру професійно-технічної освіти Болтенко О.І., присвячена наближається ювілеїв навчального закладу і ПАТ «НКМЗ».

 

 

Краматорський центр професійно-технічної освіти -

переможець міжнародного форуму - 2015

 

 

        Колектив Краматорського центру професійно-технічної освіти в особі директора Олександра Івановича Болтенко отримав почесне звання «Лауреат конкурсу» і диплом I ступеня на Сьомому Міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті». Творча робота колективу педагогів Центру здобула перемогу в номінації «Розробка і впровадження в освітню практику інноваційних технологій, технічних засобів навчання, проектів, програм і рішень».

       

Педагоги Центру постійно модернізують матеріально-технічну базу навчання, створюють сучасні навчальні кабінети і лабораторії. Тільки в 2015 році введено в експлуатацію три нових навчальних кабінети: по спецтехнології зварювального виробництва, матеріалознавства і технології машинобудування, по спецтехнології верстатників широкого профілю.

При теоретичному і виробничому навчанні педагогами широко використовуються комп'ютери та мультимедійні засоби навчання, Інтернет і нове навчально-виробниче обладнання. Впроваджуються інноваційні форми і методи навчання, створюються і апробуються нові державні стандарти за професіями та електронні підручники.

 

       Форум проходив в Київському палаці дітей та молоді. Нагороди переможцям вручав президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень та директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України В'ячеслав Супрун.

       Міжнародний форум «Інноватика в сучасній освіті» - найбільший в Україні професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій, який з 2009 року представляє виставку національних і зарубіжних навчальних закладів; експозицію виробників і дистриб'юторів навчального обладнання і техніки, програм і рішень для освіти; науково-практичні конференції, семінари, презентації; конкурси для навчальних закладів, підприємств.

Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика