Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

Відзначення Дня української писемності та мови

у Краматорському центрі професійно-технічної освіти

 

     Відомий український письменник XIX століття Панас Мирний писав: «Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування». Щорічно 9 листопада український народ відзначає велике духовне свято — День української писемності і мови, що яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях розвою рідного слова і його безсмертних творців.

     З нагоди святкування Дня української писемності та мови в Краматорському центрі професійно-технічної освіти протягом тижня були проведені урочиста лінійка, під девізом: «І поки живе мова – житиме й народ, як національність…»,  тематична вікторина, конкурс читців – декламаторів «Що за диво – наша мова!», конкурс плакатів і газет, присвячений вшануванню пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.

    У понеділок, 9 листопада 2015 року, об 11годині  з нагоди Дня української писемності та мови учні та педагоги Центру взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. Перевірити свої знання з української мови та долучитися до акції міг кожен охочий. Після диктанту учасники доповнили текст власними роздумами про значення подібних акцій та висловили власні думки з приводу розвитку рідної мови, як джерела духовного розвитку нашого народу.

   У цей же день стартував і І етап  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, головна мета якого — утверджувати державний статус української мови, підносити її престиж. Викладач української мови та літератури Роман Л.В. підготувала завдання для І етапу конкурсу, які передбачали перевірку писемного мовлення, та критерії їх оцінювання. Був затверджений склад журі конкурсу. Конкурс тривав 3 години. У І турі конкурсу взяли участь 10 учнів І, ІІ курсу та груп ТУ. За рішенням журі (голова журі конкурсу Корольова Н.О. та члени журі Роман Л.В., Хитра А.В., Середня Г.О.) переможці цього етапу Кубрак Катерина Романівна,  Марченко Карина  Володимирівна будуть направлені для участі у регіональному етапі конкурсу.

    Щиро вітаємо педагогічних працівників, учнів та їх батьків з Днем української писемності та мови! Наш народ – єдиний. Його мова – це велика основа для єдності всієї держави і духовна гарантія її майбутнього. Нехай материнське слово буде для всіх нас духовним джерелом життя і оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я зміцнення нашої Батьківщини - України.

 

Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика