Державний професійно-технічний
навчальний заклад
«Краматорський центр професійно-технічної освіти»

м.Краматорськ


Меню сайту

Календар свят. Мова, граматика, спілкування
Оцініть наш центр
Всего ответов: 1132

День пам’яті героїв Крут

 29 січня в Україні відзначаєтся День пам’яті героїв Крут. Цей  бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина, тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. З них 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. На похоронах у Києві біля Аскольдової могили голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський, назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

       Протягом тижня з 01.02 по 05.02 у Краматорському центрі професійно – технічної освіти були здійснені наступні заходи відносно святкування річниці бою під Крутами:

      - Проведені бесіди з учнями Центру на такі теми як:  «Героїзм учасників бою під Крутами», «Значення бою під Крутами у сучасному патріотичному вихованні», «Особливості бою під Крутами у отриманні і захисті незалежності України», «Бій під Крутами – історичний досвід українського народу»

     - Класні керівники та майстри в/н разом з учнями своїх груп взяли участь у виховних заходах, пов’язаних з річницею бою під Крутами.

    - Класні керівники провели у своїх навчальних групах уроки пам’яті на теми: «Бій під Крутами – гордість історії України», «Забуттю не підлягає героїзм українських захисників», «Бій під Крутами – це боротьба за незалежність українського народу».

      - У бібліотеці Центру провели експозиції та книжкові виставки: «Історія тяжкого шляху захисту української незалежності у зв’язку з бою під Крутами»

    - На уроках історії України учням Центру був проведений урок на тему: «Бій під Крутами – історичне значення та досягнення українського народу».

  - Учні Центру разом з педагогічним колективом прийняли участь у міських та загальноукраїнських заходах відносно річниці Бою під Крутами.

  - Учнями Центру були підготовлені доповіді відносно річниці Бою під Крутами та їх значення. На при кінці  вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання та запалили свічки.

   У учнів Краматорського Центру професійно – технічної освіти після проведення заходів щодо святкування річниці Бою під Крутами сформувалося позитивне враження відносно значення цієї історичної події та прийняли необхідний історичний досвід у становленні незалежної української держави. 

Вхід на сайт
E-mail:
Пароль:Останні новини
Телефонуйте за номером 
в приймальну комісію 
+38(066)-990-16-22MON  napnu   ptoinua pedpressa


Яндекс.Метрика